Superpotraviny: Prevence a boj proti rakovině

Rozšiřujte tento článek po světě. Přeposílejte a umísťujte jej na Facebook. Děkujeme!

(Free Pub) Správnou volbou potravin můžete výrazně zvýšit šanci na porážku rakoviny. Naštěstí příroda nabízí velké množství potravin, které proti rakovině bojují a zlepšují imunitu. Zde jsou ty nejlepší:

Superpotraviny

Brukvovitá zelenina
Jako je brokolice, růžičková kapusta, zelí, květák a kapusta – tyhle potraviny jsou největší zbraně proti rakovině. Brukvovitá zelenina je bohatá na vlákninu, vitamíny a minerály a obsahuje důležité antioxidanty, jako je beta karoten a sulforafan. Tato zelenina obsahuje isothiokyanáty – fytochemikálie, které pomáhají rozkládat potenciální karcinomy. Také obsahují indole-3-karbidol, který slouží jako prevence před estrogenem řízenými druhy rakoviny. Další brukvovitá zelenina: rukola, bok choy, mangold, čínské zelí, daikon, kedluben, ředkvičky, tuřín a řeřicha.

Kurkumin (kurkuma)
Kurkumin je v posledních letech vycházející hvězdou v boji proti rakovině. Četné studie ukázaly, jak kurkumin bojuje proti rakovině, ale pomáhá i při její prevenci. Jedna studie zjistila, že kurkumin pomáhá v prevenci rakoviny plic u kuřáků.

Houby
Existuje celá řada hub, které jsou známé jako „léčivé houby“, pomáhají v boji proti rakovině a posilují imunitní systém. Tyto houby obsahují spoustu látek, které bojují proti rakovině a zlepšují imunitu, jde o polysacharidy, jako je např. lentinan, beta glukan, lektin a thioprolin. Tyto látky atakují rakovinné buňky, brání v jejich množení a zlepšují imunitní aktivitu – včetně stimulace přirozené produkce interferonu.

Některé nejznámější léčivé huoby: agaricus blazei Murrill (ABM houby), Coriolus versicolor (asijský krůtí ocas), shitake, reishi, maitake, cordyceps oglossoides a phellinus linteus.

Česnek
Česnek, stejně jako cibule, pórek a pažitka, obsahuje imunitu zvyšující alliové sloučeniny, které zvyšují imunitní buněčnou aktivitu, pomáhají rozkládat rakovinotvorné látky a brání karcinogenům dostat se do buněk. Studie spojují česnek s nižším rizikem rakoviny žaludku a tlustého střeva. Dialyl sulfid, složka nalezená v česnekovém oleji, deaktivuje karcinogeny v játrech.

Len
Len obsahuje lignany – sloučeniny, které blokují nebo potlačují nádorové změny v buňkách. Len je také bohatý na omega-3 mastné kyseliny, které chrání před rakovinou tlustého střeva. Len je součástí slavné a úspěšné Budwigovy diety proti rakovině (Budwig Cancer Diet).

Pálivé papriky
Jde např. o cayenne (chilli papričky) a jalapenos. Obsahují kapsaicin, chemikálii, která bojuje proti rakovině a pomáhá neutralizovat některé rakovinotvorné nitrosaminy. Působí jako prevence rakoviny žaludku.

Tmavá listová zelenina
Špenát, tuřín a podobná zelenina s tmavými listy obsahuje kyselinu listovou. Ta pomáhá udržovat buněčný genetický kód a regulují normální buněčné dělení.

Tmavé hrozny
Tmavě červené hrozny obsahují bioflavonoidní antioxidanty, které působí preventivně proti rakovině. Hrozny jsou také bohatým zdrojem resveratrolu a kyseliny ellagové, která zpomaluje růst nádorů tím, že blokuje enzymy potřebné pro růst rakovinných buněk. Jezte hrozny i se semeny.

Hnědé řasy
Hnědé mořské řasy, jako je kombu, obsahují polysacharidovou složku fukoidan. Ten zabíjí nádorové buňky, včetně lymfomů, různých druhů leukémie, rakoviny žaludku a tlustého střeva. Zejména lidé z Okinawy, kteří hojně konzumují kombu, mají jednu z nejdelších délek života v Japonsku a samozřejmě nejnižší výskyt úmrtí na rakovinu.

Další potraviny bojující proti rakovině:
* mrkev
* zelený čaj a černý čaj
* fermentovaná organická (bio) sója
* rajčata
* borůvky
* maliny
* fialová kukuřice
* extra panenský olivový olej
* avokádo
* ořechy
* sladké brambory
* jablka

Překlad článku Top food choices for avoiding and beating cancer
http://www.naturalnews.com/035850_beat_cancer_food_prevention.html


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *