Kurkumin v boji proti rakovině, srdečním chorobám, Alzheimerově nemoci a obezitě

(NaturalNews) Kurkumin je jedna z mála super živin, která má prokázané schopnosti výrazně snížit riziko rakoviny, srdečních onemocnění a Alzheimerovy choroby a bylo prokázáno, že má vliv na ukládání tuku v těle tím, že mění metabolismus tuků. Kurkumin je přírodní polyfenol, který se získává z kari a má silné antioxidační vlastnosti. Můžete získat velké množství zdravotních výhod tím, že kurkumin použijete jako koření ve své přirozené formě nebo doplněním koncentrovaného extraktu aktivních kurkuminoidů.

Kurkumin
zdroj obrázku: http://healingautismandadhd.wordpress.com/2010/07/11/curcumin-cancer-fighter-autism-healer/

Kurkumin v boji proti rakovině
U kurkuminu bylo prokázáno, že může být mocným nástrojem v boji proti rakovině, protože pomáhá obnovovat imunitní systém, funkce, která začíná slábnout v mnoha lidech v důsledku desetiletí špatné stravy a faktorů životního prostředí. Kurkumin podporuje imunitní funkci obnovení funkcí klíčových imunitních buněk známých jako CD4 a CD8 T buňky. Podle studie zveřejněné v časopise Biological Chemistry kurkumin zvyšuje produkci bílkovin, které jsou nutné pro buňky imunitního systému při současném snížení bujení proteinů, které ničí buňky imunitního systému.

Kurkumin zabraňuje ucpávání cév a zároveň snižuje riziko infarktu
Kurkumin ovlivňuje vznik nebezpečných koronárních tepen snížením úrovně systémového zanícení, o kterém je známo, že způsobuje nestabilnost pěnivých látek vedoucích k infarktu. Tato super živina reguluje činnost našich genů v potlačování uvolňování chemických látek v těle v reakci na stres, špatnou stravu a životní prostředí. Výsledek studie zveřejněné v The Journal of Cardiovascular Medicine ukazuje, že kurkumin zabraňuje srážlivosti krevních destiček, která může vyústit v život ohrožující krevní sraženinu.

Kurkumin zabraňuje Alzheimerově nemoci
Výzkumníci si všimli, že výskyt Alzheimerovy choroby mezi starší indickou populací, kde kari je pravidelně požíváno u většiny jídel, je výrazně nižší než u jejich západních protějšků. Kurkumin vykazuje silné antioxidační účinky a je známo, že omezuje hromadění škodlivých látek.

Kurkumin asistuje snižování váhy
Kurkumin pomáhá předcházet obezitě a pomáhá přirozenému úbytku hmotnosti vzhledem k jeho schopnosti inhibovat tvorbu nových krevních cév, které jsou nutné k vytvoření nových zárodků tukových buněk. Tento polyfenol také ovlivňuje to, jak tělo reguluje triglyceridy (krevní tuky), které jsou poté ukládány v těle jako tuk, nebo se spálí jako zdroj energie. Studie zveřejněná v The Journal of Nutrition popisuje, jak kurkumin zabraňuje nadměrnému hromadění triglyceridů v krvi a posunuje náš metabolismus od ukládání tuku. Autoři studie došli k závěru, že kurkumin „může mít potenciální přínos v prevenci obezity.“

Jen velmi málo přírodních živin vykazuje tak širokou škálu zdravotních výhod jako kurkumin. Rozsáhlé výzkumy potvrzují silné antioxidační účinky, které poskytují ochranu proti mnoha dnešním nejvíce devastujícím onemocněním. Ať už se rozhodnete přidat do svého jídelníčku kari nebo doplnit jej koncentrovanou podobou tohoto úžasného koření, můžete si být jisti, že sníží rizika onemocnění a zlepší kvalitu života.

Překlad článku Curcumin Naturally Fights Cancer, Heart Disease, Alzheimer`s Disease and Obesity
http://www.naturalnews.com/032197_curcumin_cancer.html


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

2 Responses to Kurkumin v boji proti rakovině, srdečním chorobám, Alzheimerově nemoci a obezitě

  1. Pingback: Přírodní koření kurkumin umí vyléčit více než 570 onemocnění « Eldhwen – Ezoterika, Mandaly a Iné

  2. xxx says:

    Nebezpecny je plak v koronarnych cievach („dangerous coronary artery PLAQUE“ v povodnom clanku) nie koronarne cievy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *