Izrael se připravuje na soudný den – postavil moderní bunkr

Pod náměstím vedle národního divadla Habima dostavěl Izrael místo, o kterém doufá, že nikdy nevyužije – nejvyspělejší protiletecký kryt. Kryt má čtyři patra, nachází se v podzemí a má místo pro 1 600 lidí. Je také součástí složité civilní obranné infrastruktury Tel Avivu. Městští úředníci se v posledních měsících zabývali otázkou posílení krytů a pohotovostní služby kvůli rostoucímu napětí s Íránem a militantními skupinami v pásmu Gazy.

Nedávné diskuse ohledně konfliktu s Íránem daly bezpečnostním opatřením velký význam. Úředníci tvrdí, že načasování je náhodné. Izrael je pod neustálou hrozbou znepřátelených skupin na své severní a jižní hranici.

Israel shelter

Bezpečnostní síly často spouští bezpečnostní cvičení, města jsou vybavena veřejnými protileteckými kryty a nové byty musí mít bombám odolné místnosti. Izraelští představitelé naznačili, že mohou provést úder proti íránským jaderným zařízením, přestože američtí vojenští představitelé vyzývají Izrael, aby počkal na těžké ekonomické sankce vůči Íránu, které vstoupí v platnost.

V případě útoku Izraele Írán slíbil protiútok. Írán má rakety schopné udeřit kdekoli v Izraeli. Také podporuje protiizraelské militantní skupiny Hizballáh a Hamás, které v minulosti vypálily tisíce raket na Izrael. Šéf izraelské vojenské rozvědky nedávno odhadl, že nepřátelské země mají 200 000 raket a řízených střel zamířených na židovský stát.

Zatímco Tel Aviv je kulturní a hospodářské centrum a tím pádem atraktivním cílem, zhruba 2 miliony lidí žije zde v okolních městech. Radní města Tel Aviv, Moše Tiomkin, varoval, že pokud by Írán zasáhl Tel Aviv, tak by výsledkem byly těžké ztráty.

Naposledy, kdy bylo město cílem raketového ostřelování, byl v rok 1991, kdy Irák ostřeloval raketami tuto pobřežní metropoli. „Věřím, že tentokrát nemluvíme o 40 raket,“ řekl Tiomkin. „Bylo by jich mnohem, mnohem víc.“

Izrael zaútočí na Írán bez varování:

Překlad článku Israel preparing country for apocalyptic doomsday scenario- unveils new advanced bomb shelter
http://theextinctionprotocol.wordpress.com/2012/03/01/israel-preparing-country-for-apocalyptic-doomsday-scenario-unveils-new-advanced-bomb-shelter/


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Zajímáte-li se o problematiku zdraví, zdravé výživy apod., pak se přidejte k facebookové stránce Zdravie a zdravá výživa.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda


Registrací na této stránce a vyděláváním podpoříte náš web:
mLink.cz - časově cílené zpětné odkazy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *