Izraelci jsou proti útoku na Írán

Pouze jedna pětina Izraelců podporuje jednostranný úder na Írán bez podpory USA. Nicméně drtivá většina Izraelců je proti takovému smělému kroku a říkají, že budou „by museli žít s následky“.

Jen 19% Izraelců by podpořilo jednostranný vojenský úder na íránská jaderná zařízení bez účasti USA. Průzkum, který zahrnuje 500 Izraelců, ukázal, že 42% by bylo ve prospěch útoku, ale pouze pokud by byl podpořen spojencem Izraele – Amerikou.

Více než třetina respondentů, 32%, řekla, že je proti takovému útoku bez ohledu na postoj Spojených států.

Průzkum, který proběhl v 22. až 26. února, také ukázal, že je 38% Izraelců přesvědčeno, že i kdyby Izrael sám zaútočil na Írán, tak by jej USA podpořili diplomaticky. Dalších 27% si je jisto, že by se Amerika k útoku vojensky i když by byl útok proveden zpočátku bez její podpory.

Zatímco se Izrael domnívá, že čas tlačí, protože se Írán přibližuje k sestrojení jaderných zbraní, USA tvrdí, že je útok v tuto chvíli nerozumný a předčasný. Předseda amerického sboru náčelníků, generál Martin Dempsey, nedávno oznámil, že americká armáda nemá žádný důkaz, že Írán vyvíjí jaderné zbraně. V rozhovoru pro CNN vojenský velitel prohlásil, že by byl izraelský úder na Írán v tuto chvíli destabilizující.

Dempseyho slova byla později podpořena americkou rozvědkou, která řekla, že Írán snížil své jaderné zbraně ambice již před lety.

Izraelský premiér se setká s americkým prezidentem Barackem Obamou 5. března ve Washingtonu. Očekává se, že Benjamin Netanjahu zatlačí na USA, aby přitvrdili vůči Íránu. Podle izraelského deníku Haarec se chce premiér ujistit, že budou USA připraveny pro vojenskou operaci proti Íránu, pokud by překročil určitou „červenou linii“.

Nicméně nedávné zprávy také uvádějí, že Izrael zahájí útok i bez schválení USA a jejich upozornění.

Částečný překlad článku Israelis against unilateral strike on Iran – poll
http://rt.com/news/israel-iran-strike-usa-591/


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Zajímáte-li se o problematiku zdraví, zdravé výživy apod., pak se přidejte k facebookové stránce Zdravie a zdravá výživa.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda


Registrací na této stránce a vyděláváním podpoříte náš web:
mLink.cz - časově cílené zpětné odkazy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *