Amerika nasazuje válečné lodě u pobřeží Libye

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Američtí představitelé uvedli, že Pentagon posílá dvě válečné lodě k pobřeží Libye. Předtím USA oznámily, že posílají 50 mariňáků do Libye pro posílení bezpečnosti na amerických diplomatických zařízeních.

Tento krok přichází v důsledku útoku na americký konzulát ve východní části města Benghází, kde došlo k zabití amerického velvyslance v Libyi a tří členů jeho personálu.

USS Laboon stěhuje k pobřeží ve středu a USS McFaul je na cestě, aby se dorazila na místo určení během několika dnů. Zdroje říkají, že plavidla jsou vybavena raketami Tomahawk, ale že nejsou naplánovány pro nasazení.

Torpédoborce mají posádku o celkovém počtu 300 lidí. Očekává se použití bezpilotních letounů k pátrání po potenciálních cílech.

„Armáda Spojených států provádí pravidelně preventivní opatření, když může nastat potenciálně něco nepředvídatelného v dané situaci,“ řekl mluvčí Pentagonu George Little, aniž by komentoval pohyb lodí.

Tyto letouny budou prozkoumávat militantní tábory v Libyi před předáním informací libyjskému.

Předtím bylo do Tripolisu nasazeno 50 mariňáků z Fleet Antiterrorism Security Team.

Mezitím se prohlubují protesty proti filmu, který satirizuje proroka Mohameda.

Útok na americký konzulát v Benghází zanechal za sebou mrtvého velvyslance a tři jeho zaměstnance, kvůli tomu americká velvyslanectví po celém světě zpřísňují svou bezpečnost.

Překlad článku US deploying warships to Libyan coast
http://rt.com/news/us-warships-libya-violence-011/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *