USA posílají drony, aby ulovily libyjské útočníky

CNN hlásí, že Spojené státy pošlou bezpilotní letouny do Libye, aby se podívaly na džihádistické tábory, protože se Bílý dům nyní domnívá, že útok v Benghazi byl promyšlenou prací teroristů.

Američtí představitelé tvrdí, že útok nebyl přímý pokus o atentát na velvyslance Christophera Stevense, ale že útočníci použili jinak pokojný protest proti anti-muslimské filmu pro infiltraci oblasti a pak udeřili na zařízení.

Nic Robertson ze CNN hlásí, že nejvíce podezřelé jsou brigády Omar Abdul Rahman, pojmenovaný po neslavném „slepém šejkovi“, který je v současné době ve vězení za organizaci útoku na Světové obchodní centrum v roce 1993.

Skupina uvedla, že je odpovědná za předchozí útok v oblasti Benghází a dokonce napadla stejný diplomatický úřad již v červnu.

Dne 11. září vůdce Al-Káidy Ayman al-Zawahiri vyzval k novým útokům, aby pomstily smrt Abu Yahya al-Libiho, který byl mužem č. 2 v libyjské brigádě.

USA již dříve prováděly kontrolní mise nad oblastí Benghází – hledali teroristické tábory, ale nepodnikli žádné útoky pomocí bezpilotních letounů, útoky přenechávaly libyjským silám.

Nicméně vzhledem k selhání libyjské bezpečnosti na velvyslanectví je možné, že americká armáda bude jednat.

Překlad článku U.S. Sending Drones to Hunt Libyan Attackers
http://www.theatlanticwire.com/global/2012/09/us-sending-drones-hunt-libyan-attackers/56791/


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *