YouTube odmítá sundat video, které způsobilo vraždu amerického velvyslance v Libyi

Čtěte také: USA posílají drony, aby ulovily libyjské útočníky

I po zavraždění amerického velvyslance v Libyi YouTube odmítlo sundat video, které pobuřuje muslimy po celém světě. Namísto toho zablokovala přístup k 14-minutovému klipu ve dvou zemích, kde byly napadeny americké ambasády.

Vzhledem k rozhodnutí výkonného orgánu společnosti YouTube nebudou moci uživatelé internetu v Egyptě a Libyi sledovat video, které vyvolala pobouření veřejnosti v těchto zemích tím, že urazilo proroka Mohameda.

Rozzuření muslimové zaútočili v úterý na americkou ambasádu v Káhiře, kde nahradili americkou vlajku islámskou vlajkou, hodiny před tím, než věřící v Benghází v Libyi zapálili konzulát USA a zabili amerického velvyslance a tři zaměstnance konzulátu.

Nízkorozpočtový amatérský film jménem „Innocence of Muslims“ trvá 14 minut a líčí Mohameda jako sukničkáře, který schvaloval pedofilii.

Jakékoli zobrazení proroka je pro muslimy velmi urážlivé – natož tak pobuřující způsobem.

YouTube nechalo video na svém místě, ale vzhledem k násilí v severní Africe selektivně blokuje přístup k němi v Egyptě a Libyi.

Částečný překlad článku YouTube refuses to take down video that caused murder of US ambassador in Libya
http://rt.com/usa/news/youtube-video-us-libya-007/

Čtěte také: USA posílají drony, aby ulovily libyjské útočníky


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *