Ryby z Fukušimy mají 258krát překročený limit radiace

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Mainstreamová média již o katastrofě ve Fukušimě nemluví, ale zdá se, že nás stále ovlivňuje. Několik ryb ulovených v blízkosti nefungující jaderné elektrárny měly hodnoty 25 800 becquerelů cesia na jeden kilogram – to je 258násobek bezpečnostních limitů stanovených vládou.

Elektrárna ukončila svoji činnosti po zhroucení zahrnující tři reaktory po ničivém zemětřesení a tsunami v březnu 2011.


Radiační vrchol v rybách
V červnu úředníci povolili rybolov mimo 50 kilometrový rádius okolo elektrárny, přičemž byli údajně ohromeni úrovní rekordního ozáření ryb. Až na poslední pár ryb byly nejvyšší hladiny záření na 18 700 becquerelech na kilogram. Tokyo Electric Power Company (TEPCO) se zaměřuje na zachycení dalších ryb a na jejich průzkum a průzkum jejich stanoviště, aby vysvětlili skok o 7 100 becquerelů.

Samozřejmě neexistuje žádná „bezpečná“ úroveň radiace a potraviny kontaminované vysokým obsahem záření můžou být obzvláště nebezpečné. Není to tak dávno, co bylo zjištěno, že radioaktivní potraviny (potraviny kontaminované radiací z Fukušimy nebo jiného zdroje) jsou vlastně srovnatelné s obdržením stovek rentgenů.

Účinky záření
Radiace tvoří obsáhlejší síť, než jsou jen ryby samotné. Motýli se znetvořenýma očima, nohama, anténami a se zakrslými křídly zachytily oči vědců a uvrhli strach do srdcí místních obyvatel.

Zde je obsáhlá stránka o radiaci: http://naturalsociety.com/radiation-unsafe-at-any-dose/

Ochrana před zářením
Operátoři elektrárny již připustili, že radiace emitovaná při katastrofě překročila téměř dva a půl krát počáteční „odhad“ japonských bezpečnostních orgánů. Výzkumníci také uvedli, že množství radioaktivního izotopu cesia-137 bylo na vrcholu krize ekvivalentní 42% z Černobylu. To je důvod k obavám.

Pro tuto chvíli je nejlepší vyhnout se určitým druhům ryb z jednotlivých oblastí. Mějte ale na paměti, že někteří kontaminovaní tuňáci byli nalezeni i u kalifornského pobřeží.

Překlad článku Fukushima Fish have 258 Times ‘Safe’ Level of Radiation
http://naturalsociety.com/fukushima-fish-258-times-safe-level-radiation/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

1 Responses to Ryby z Fukušimy mají 258krát překročený limit radiace

  1. Nasgol says:

    Jestli můžu doporučit web o nukleárních věcech, tak tady: http://survive-ability.cz/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *