Americký velvyslanec a 3 další zaměstnanci zabiti při útoku milice v Benghází v Libyi (FOTO, VIDEO)

Americký velvyslanec v Libyi byl zabit místní milicí při útoku na americký konzulát v Benghází, citovala agentura Reuters libyjské činitele. Velvyslanectví USA v Libyi dosud nekomentovalo tuto zprávu.

J. Christopher Stevens a další tři zaměstnanci konzulátu byli údajně zabiti v úterý při střetech mezi ozbrojenými členy milice a armádními vojáky, když dav zaútočil na budovu.

Velvyslanec údajně zemřel udušením v ohni, hlásí BBC.

Americké ministerstvo zahraničí ani nepotvrdilo, ani nevyvrátilo smrt svého velvyslance.

Americká diplomatická zařízení ve východní Libyi byla evakuována po násilných střetech, kdy rozzuřený dav členů milice zaútočil na budovu a zapálil ji.

Násilí bylo součástí protestu proti americkému amatérskému filmu „Innocence of Muslims„, který je považován za urážlivý vůči proroku Mohamedovi.

Podobný incident se konal v Káhiře, v egyptském hlavním městě.

John Christopher Stevens se narodil v severní Kalifornii v roce 1960.

Nejprve byl poslán do Libye v červnu roku 2007 jako zástupce náčelníka americké mise v zemi. Sloužil jako chargé d’affaires na velvyslanectví v Tripolisu až do roku 2009.

Stevens přišel do Libye podruhé v dubnu 2011, přijel na nákladní lodi. Americká vláda ho poslal do povstaleckého velitelství v Benghází, aby sloužil jako zvláštního zástupce libyjské Národní přechodné rady (Libyan National Transitional Council).

V březnu 2012 byl Stevens jmenován americkým velvyslancem v Libyi.

Překlad článku US ambassador, 3 staffers killed in militia attack on Benghazi consulate – reports
http://rt.com/news/us-ambassador-libya-killed-946/


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *