Žádné bolesti ve stáří! Kdo jí brokolici, vyhne se artritidě

Rozšiřujte tento článek po světě. Přeposílejte a umísťujte jej na Facebook. Děkujeme!

(Free Pub) Více než 21 milionů lidí v USA trpí nejčastější formou artritidy – osteoartrózou. Spojována především se stářím, stav značí mizení chrupavky – odpružení mezi kostmi v kloubech. Jak se osteoartróza zhorší, chrupavka mizí a kost se tře o kost, způsobuje to bolest a otoky.

Tradiční medicína nabízí úlevu od příznaků – ale žádný lék – s léky a poškozením jater acetaminophenem (Tylenolem), nebo nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID) jako aspirin, ibuprofen a naproxen, které po dlouhodobém užívání způsobují vředy a krvácení; některé NSAID také můžou zvýšit riziko infarktu a mozkové mrtvice.

Ale i přes názor mnohých, že osteoartróza je nevyhnutelnou součástí stárnutí, výzkumníci z University of East Anglia (UEA) se domnívají, že jsou na horké stopě způsobu, jak zabránit této formě artritidy. Potenciální řešení? Přírodní, bioaktivní sloučeniny zvané sulforafany, které se nachází v brukvovité zelenině, zvláště v brokolici.

Vědci z UEA objevili, že sulfoarafan blokuje enzymy, které způsobují ničení kloubu při osteoartróze. Nyní výzkumníci zahajují nový převratný projekt, který by zjistil jak sulfoarafan může zpomalit, nebo zabránit rozvoji osteoartrózy. Tato úvodní studie připraví půdu pro další pokusy s pacienty, které by vedly k bezpečnému a přírodnímu způsobu prevence a léčení této bolestivé nemoci.

V prohlášení pro média výzkumný tým UEA poznamenal, že brokolice byla dříve spojena se sníženým rizikem vzniku rakoviny. Ale jejich studie je první velký výzkum jejích účinků na zdraví kloubů. Jako součást svého tříletého projektu vědci UEA budou také zkoumat vliv přírodních látek na osteoartrózu – zahrnující diallyl disulfid, složku česneku, který se zdá mít schopnost zpomalit destrukci chrupavky při laboratorních testech. Jak bylo uvedeno dříve v NaturalNews, fytochemické látky v brukvovité zelenině se zdají být mocným pomocníkem při boji proti nemocem. Například vědci z Ohio State University’s Comprehensive Cancer Center at Arthur G. James Cancer Hospital a Richard J. Solove Research Institute zjistili, že látka v brokolici v růžičkové kapustě blokuje růst buněk rakoviny prsu. Jiný výzkum došel k závěru, že požívání brokolice může chránit před astmatem.

Překlad článku You don’t have to hurt as you age! Eat broccoli and avoid arthritis
http://www.naturalnews.com/029956_broccoli_arthritis.html#ixzz18pgMfRBG

2 Responses to Žádné bolesti ve stáří! Kdo jí brokolici, vyhne se artritidě

  1. Pingback: Jezte brokolici a vyhněte se artritidě (aktualizováno o překlad v češtině) « Alternatívny OSUD.biz

  2. Pingback: Jezte brokolici a vyhněte se artritidě (aktualizováno o překlad v češtině) « Alternatívny OSUD.biz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *