OSN zvažuje zavedení celosvětové internetové policie pro regulaci webu

Přidejte se do naší facebookové skupiny Free Pub a pojďte s námi diskutovat :o)


Internet je opravdu poslední baštou svobody projevu, která má být převzata korporátní, nebo politickou silou a cenzurována, alespoň v USA. Ale OSN nyní zvažuje ustanovení mezinárodní vedoucí instituce k regulaci internetového obsahu, která by mohla nakonec eliminovat online svobodu projevu.

Brazilští zástupci nedávno vyzvali úředníky OSN k vytvoření „globálních standardů“ pro internetový obsah, který cituje kontroverzní obsah webů jako WikiLeaks, že někteří je považují za hrozbu pro národní a globální bezpečnost. S podporou několika dalších zemí včetně Číny a Saúdské Arábie, by návrh nepředstavoval převzetí Internetu, říkají autoři tohoto návrhu. Ale zdá se to nepravdivé, protože by jasně předali pravomoc na mezinárodní řídící orgány svévolně regulující obsah internetu.

Zástupci z USA, Austrálie, Belgie, Kanady a Velké Británie vyjádřili obavy z návrhu, ale ne nutně ze správných důvodů. Místo zdůraznění nápadu jako tyranskou hrozbu pro svobodu projevu, vyjádřili obavy z toho, jak tyto návrhy zvětšují propast mezi vládami a lidmi, kterým vládnou.

Vládní převzetí Internetu již začalo v USA, když americké ministerstvo pro vnitřní bezpečnost nedávno začalo přebírat různé webové stránky, u kterých předpokládali porušení autorských práv. A FCC (U.S. Federal Communications Commission) se nyní také snaží prosadit kontrolu Internetu, i když tato agentura pro to nemá pravomoci.

Svoboda projevu je to, co dělá Internet cenným zdrojem informací, které by jinak v mnoha případech nikdy nespatřily světlo světa. Bez něj by byl tok volných informací velmi poškozen a všechno co by zbylo by bylo jen vládou schválené mainstreamové odpady.

Překlad článku UN considers establishing global internet police force to regulate the web
http://www.naturalnews.com/030786_internet_police_United_Nations.html

pošli na vybrali.sme.sk

TopČlánky

1 Responses to OSN zvažuje zavedení celosvětové internetové policie pro regulaci webu

  1. Kings says:

    Já myslím že už dávno USA i další země internet cenzurují tak jako ostatní informace v médiích. Strach z toho ale nemám protože ten jejich systém stejně brzy dojede.Potom už nám bude jedno jestli je nějaký internet nebo ne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *