Zakažte tu řeč, protože MŮŽE být hrozbou…

Přidejte se do naší facebookové skupiny Free Pub a pojďte s námi diskutovat :o)


Byla to jen otázka času, než se tragédie Gabrielly Giffordsové promění v odůvodnění pro vládu, aby nám vzala více našich svobod. To je to, jak naše vláda vždycky reaguje na tragédie – je to téměř stereotypní:

  1. Čekat na tragédii, nebo ji vytvořit.
  2. Šíření propagandy v médiích, takže každý uvěří vašemu příběhu o tragédii.
  3. Protlačit zákony a instituce, které odebírají svobodu lidí
  4. Uzákonit tyranii citováním propagandy z kroku č. 2

Tento stejný proces, který vedl k vytvoření většiny dopravních předpisů, Patriot Actu, „rozšířeným“ osobním prohlídkám a uzurpaci svobody.

Krátce poté co byla Gabrielle Giffordsová postřelena psychopatem do hlavy a média začala hlásit o Sarah Palinové jako dalším cíli jsem byl zvědav, jak dlouho bude čekat, než přijde útok na naše svobody. Zejména jsem čekal útok na druhý dodatek Ústavy USA, protože Jared Loughner použil palnou zbraň a očekával jsem útoky na svobodu projevu (a návrhy na větší kontrolu Internetu), protože Jared Loughner vystupoval proti vládě na YouTube a Facebooku.

A tak to začíná. Je zde již článek „Dem Planning a Bill That Would Outlaw Threatening Law Makers.“ Článek začíná takto:
Republikán Robert Brady (D-Pa.) údajně plánuje zavést legislativu, která by udělala federální zločin z užívání řeči, nebo symbolů, které by mohly být vnímány jako ohrožující, nebo podněcující násilí proti federálnímu úředníkovi nebo členovi kongresu.

Podívejte se na tu řeč. Jazyk (nebo symboly) nemusí být ohrožující, nebo podněcující násilí. Ani to tímto způsobem nemusí být vnímáno. Pokud by to mohlo být takto vnímáno – přes nejrůznější divoké představitelné interpretace – to stačí k obvinění někoho z federálního zločinu. Tento druh široce subjektivních právních předpisů by způsobil, že by bylo nelegální v čemkoliv nesouhlasit s vládou.

Zde je několik příkladů poměrně vlídných vět, které by mohly být vnímány jako ohrožující, nebo podněcující k násilí proti federálnímu úředníkovi:

* Páni, někdo musí udělat něco s naší vládou. Je mimo kontrolu.
Tím „něco“ se má na mysli „střílení lidí“, nebo „vzpoura“??

* Ten politik výrazně poškozuje Ameriku a něco by s tím mělo být provedeno.
Co tím má na mysli tím „něco by s tím mělo být provedeno“? Zní to jako rebel řvoucí na mě.

* „Strom svobody musí být obnoven čas od času krví vlastenců a tyranů“ – Thomas Jefferson
Říkal KREV?? Ach můj bože, on volá po násilí!

* „Koordinovaná síla byla vždy nepřítelem svobody“ – Ronald Reagan
Ach můj bože, on říká, že velká vláda je nepřítel … to znamená, že bychom měli útočit!

* „Když přinesou nůž k boji, přinášíme zbraň“ – Barack Obama
Obama právě mluvil o použití zbraně proti politické opozici!! Slyšel jsem to!!

To je pravda, prakticky jakékoli politické diskuse a komentáře, zvláště pokud vyjádří frustraci, nebo opozici, by mohly být vnímány jako výzva k násilí. Zákony tohoto typu nejsou nic víc než útok na svobodu projevu. Samozřejmě, že budou postupovat vpřed s těmito právními předpisy – ať už je to ústavní, nebo ne. Pravděpodobně to pojmenují po Gabrielle Giffordsové názvem „Giffordsové zákon proti politickému Projevu nenávisti“ (nebo tak nějak). Pak, když budete proti právním předpisům, se budou ptát na váš soucit a řeknou, že budete muset souhlasit s Jaredem Loughnerem.

Řekl bych, že se musíme postavit proti tyranským zákonům vytvořených využíváním tragédií, ale to by mohlo být vnímáno jako volání do zbraně. Spíše budu jen prosit, abyste si přečetli Ústavu a trochu zaměstnali zdravý rozum.

Milo Nickels začal blogovat o politice v roce 2000. Po dosažení určité proslulosti v té době si dal pauzu. Nyní Milo spustil nové webové stránky „Five Cent Revolution„, kde pokračuje v psaní o politických otázkách. Zejména se zaměřuje na Ústavu, kritiku moderního liberalismu a progresivismu, obhajuje nade vše individuální svobodu. Milo chce vládu v co největší míře pryč z našich peněženek, z našeho podnikání a z našeho života.

Článek napsal Milo Nickels

Překlad článku Outlaw that speech because it MIGHT be a threat…
http://www.activistpost.com/2011/01/outlaw-that-speech-because-it-might-be.html

pošli na vybrali.sme.sk

TopČlánky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *