Válka s Íránem by znamenala třetí světovou válku

Přidejte se do naší facebookové skupiny Free Pub a pojďte s námi diskutovat :o) Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME


Vojenské a ekonomické sankce vůči Írán jsou navrženy tak, aby rozpoutaly globální válku s nepředvídatelnými důsledky od Středomoří po Čínu, varuje Michel Chossudovsky, ředitel Centra pro výzkum globalizace.

Napětí mezi Íránem a Západem se blíží krizové úrovni. S masivní pomocí západních médií je Írán vtlačen do myslí lidí na západě jako kořen všeho zla.


zdroj obrázku: http://www.azrainman.com/2007/10/ww3-threat-bush-photoshop-launching-his.html

„Otázka jaderných zbraní Íránu je falešná stopa, ale tato falešná stopa nás může dovést ke třetí světové válce,“ řekl Chossudovsky. Také připomněl všechny americké vojenské základny s jadernými zbraněmi blízko íránských hranic.

Chossudovsky připomněl, že před pár týdny Leon Panetta (americký ministr obrany) zcela kategoricky uvedl, že Írán nevlastní, ani nevyvíjí jaderné zbraně. Panetta nevyloučil, že stále existují diplomatické prostředky pro vyřešení situace ohledně Íránu. Ale vzhledem k americkým vojenským přípravám okolo Íránu toto prohlášení spíše vypadá jako klamný manévr.

Minulý týden národy EU přijaly bezprecedentní řadu sankcí proti Íránu. Patří mezi ně i úplné embargo na dodávky ropy z Íránu, očekává se, že v červenci vstoupí v platnost.

„To, čeho jsme svědky, je budování směrem k vojenské konfrontaci. Tyto sankce představují prvky vojenského programu,“ řekl Chossudovsky. „Na druhou stranu máme masivní nasazení americké vojenské techniky, vojáky přicházející do Izraele, více vojáků odchází do Kuvajtu, americké námořní síly vstupují do Perského zálivu.“

Chossudovsky věří, že „To, co Spojené státy nyní chtějí, včetně jejich spojenců, je mít zelenou, která dá válce lidskou tvář.“

V pondělí inspektoři OSN zahájili třídenní misi, při které budou zkoumat íránské jaderné aktivity. Teherán tvrdí, že jedná s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii a že prokáže, že jeho jaderný program je čistě mírový.

Při návštěvě inspektorů z IAEA hraje Írán diplomatickou hru, věří Chossudovsky. IAEA není politicky kontrolována, takže jakmile potvrdí, že je íránský jaderný program pro mírové účely, pak by to mělo narušit agresivní záměry Západu.

„Tato válka již začala. Jsou zde útoky bezpilotních letounů, v uvnitř Íránu jsou speciální jednotky USA a je zde i finanční válka,“ domnívá se Chossudovsky.

Plány na invazi do Íránu se objevily ihned po invazi do Iráku, vojenské přípravy začaly okolo roku 2005, takže nyní by mělo být vše připraveno na vojenský konflikt v plném rozsahu.

„Tato válka by se rozšířila od Středomoří k čínské hranici. Mohly by se do ní zapojit i Rusko a Čína. Mohli bychom se ocitnout na velmi kritické křižovatce,“ řekl Chossudovsky.

Částečný překlad článku War on Iran Would Mean World War III
http://tv.globalresearch.ca/2012/01/war-iran-would-mean-world-war-iii


Registrací na této stránce a vyděláváním podpoříte náš web:
mLink.cz - časově cílené zpětné odkazy


pošli na vybrali.sme.sk

TopČlánky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *