Použití policejního sledovacího vozidla se šíří napříč Spojenými státy

Přidejte se do naší facebookové skupiny Free Pub a pojďte s námi diskutovat :o) Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME


Policejní oddělení ve Fort Lauderdale nasadilo „Mírotvůrce“ (The Peacemaker), což je obrněný bankovní vůz upravený pro sledování. Policije nakoupila vyřazené obrněné vozy, pak je doplnila kamerami ve všech neprůstřelných oknech a nyní mají tyto vozy schopnost vysílat živě panoramatické video na policejní ředitelství až po dobu 700 hodin.

Strategie stojící za těmto vozy je jednoduchá. Věří se, že když budou zaparkované v místech, kde jsou problémy s kriminalitou, omezí trestnou činnost. „Chceme dát lidem najevo, že sledujeme padouchy,“ řekl detektiv Travis Mandell.

armored surveillance truck

Policie ve Fort Lauderdale má dva takové vozy, ten druhý je předěláván z bývalého vozidla SWAT. Policie dává tyto vozy na rohy ulic, které mají problémy s kriminalitou a obchodníky s drogami, což je krok, který mnozí můžou považovat za obtěžování.

Například umístění zřejmého sledovacího vozidla před dům nevinného člověka může přilákat nežádoucí pozornost – sousedé by si mohli myslet, že je člověk zločinec ještě před tím, než proběhne vyšetřování. To by mohlo zničit pověst jedince nebo jej ostrakizovat z komunity tím, že všichni uvěří, že jde o kriminálníka.

Částečný překlad článku Police usage of armored surveillance vehicles becoming more widespread across the United States
http://endthelie.com/2012/01/29/police-usage-of-armored-surveillance-vehicles-becoming-more-widespread-across-the-united-states/#ixzz1kyIXz9nl


Registrací na této stránce a vyděláváním podpoříte náš web:
mLink.cz - časově cílené zpětné odkazy


pošli na vybrali.sme.sk

TopČlánky

1 Responses to Použití policejního sledovacího vozidla se šíří napříč Spojenými státy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *