USA vzkazují Íránu: Vzdejte se, nebo do konce roku zaútočíme

Spojené státy chtějí, aby Rusko doručilo zprávu Íránu: Teherán má poslední šanci pro jednání. Pokud ji promarní, útok nastane během několika měsíců, dle tvrzení ruských diplomatických zdrojů.

Hrozba byla řečena americkou ministryní zahraničí Hillary Clintonovou během setkání se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem v pondělí v New Yorku, řekl diplomatický insider pro deník Kommersant.

„Invaze nastane ke konci letošního roku. Izraelci de facto vydírají Obamu. Je v zajímavé situaci – buď podpoří válku nebo ztratí podporu židovské lobby,“ řekl ruský diplomat novinám.


zdroj obrázku: http://www.azrainman.com/2007/10/ww3-threat-bush-photoshop-launching-his.html

Zdroj řekl, že Washington dává Teheránu jednu z posledních možností, jak vyřešit konflikt mírovou cestou a chce, aby Moskva zprávu doručila. Írán musí učinit pokrok se skupinou P5+1, který se skládá z pěti stálých členů Rady bezpečnosti OSN a Německa.

Skupina bude vyjednávat íránský kontroverzní jaderný programu s íránskými úředníky někdy v dubnu. Přesné načasování a místo jednání se stále zvažuje. Vyjednavači chtějí jasné stanovisko od Íránu ohledně militarizace svého jaderného programu. Také požadují přístup inspektorů Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) k jadernému zařízení v Parchinu.

Taková kontrola se konala v roce 2005 a nic podezřelého nebylo nalezeno. Ale teď jsou dozorci přesvědčeni, že Írán používá vojenský komplex pro testování technologie potřebné ke spuštění jaderného zařízení. Pozorovatelům MAAE byla znemožněna návštěva část zařízení během své poslední návštěvy, a tak obvinili Írán, že se snaží zakrýt důkaz o provinění. Teherán odmítl obvinění a slíbil pustit inspektory dovnitř.

Překlad článku Iranian ultimatum: Yield now or be attacked by year’s end
http://rt.com/news/iran-last-chance-war-517/


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Zajímáte-li se o problematiku zdraví, zdravé výživy apod., pak se přidejte k facebookové stránce Zdravie a zdravá výživa.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.


Registrací na této stránce a vyděláváním podpoříte náš web:
mLink.cz - časově cílené zpětné odkazy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *