Koalice aktivistů plánuje v dubnu okupovat velitelství NATO

Mírová koalice známá jako Evropská Antimilitaristická Síť plánuje nenásilnou humanitární intervenci na velitelství NATO v Bruselu dne 1. dubna 2012. Tato síť antimilitaristických skupin má plné zuby NATO, které používá „humanitární“ záminky pro odůvodnění agresivních vojenských intervencí v suverénních státech.

Jejich internetové stránky WarStartsHere.eu uvádí, že „stále více nadnárodních struktur vojenských intervencí nutí aktivisty lépe koordinovat odbojovou činnost.“

Tyto skupiny v současné době tvoří jádro sítě: War Resisters‘ Interna­tional (mezinárodní), Vredes­actie/Bombspotting (Belgie), alternativa antimilitarista-moc (Španělsko), Ofog – för en kärn­va­pen­fri värld (Švédsko), Deutsche Friedensgesellschaft-Vereinigte KriegsdienstgegnerInnen (Německo), Gewaltfreie Aktion Atom­waffen abschaffen (Německo), Aseistakieltäytyjäliitto (AKL – Finsko), Transnational Institute (TNI – Nizozemí), Trident Ploughshares (Velká Británie), Gruppe für eine Schweiz ohne Armee (GsoA – Švýcarsko).

NATO HQ

Zdůrazňují potřebu nadnárodního nenásilného aktivismu v boji proti mezinárodnímu systému podpory války:
Války v Iráku a Afghánistánu, vojenské operace v oblasti Rudého moře a Středomoří, vojenská intervence Evropská unie v Kongu a Súdánu, to vše by nebylo možné bez použití vojenské infrastruktury v Evropě. Tato vojenská infrastruktura – vojenské základny, velitelství, satelitní střediska, přístavy a dokonce i civilní letiště využívané armádou – tvoří páteř za války a intervence.
Síť je určena pro akce občanské neposlušnosti a nenásilných přímých akcí na zastavení smrtí a ničení v důsledku zbytečných válek. Ale zdůrazňují, že protesty už nestačí pro zastavení válečné mašinérie. Tvrdá, že je čas „učinit krok od protestů proti válce k vzdorování válce!“ A ten vzdor začíná 1. dubna v sídle NATO v Belgii.

Navštivte prosím WarStartsHere.eu.

Překlad článku Coalition of Peace Activists Plan to Occupy NATO Headquarters this April
http://www.activistpost.com/2012/03/coalition-of-peace-activists-plan-to.html


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Zajímáte-li se o problematiku zdraví, zdravé výživy apod., pak se přidejte k facebookové stránce Zdravie a zdravá výživa.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.


Registrací na této stránce a vyděláváním podpoříte náš web:
mLink.cz - časově cílené zpětné odkazy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *