Mikrovlnná zbraň USA

Americká armáda představila světu novou zbraň, neformálně pojmenovanou mikrovlnné dělo. „Active Denial System“ (dále jen ADS) je nesmrtící zbraň primárně určená pro kontrolu davu.

Dlouho se šířily zvěsti o „dělu“, které může být namontováno na vojenském vozidle, určeném k rozehnání davu pomocí vysoce energetického elektromagnetického záření.

Active Denial System

ADS střílí vysoce výkonný paprsek s frekvencí 95 GHz (vlnová délka 3,2 mm). Podobně jako mikrovlnná trouba ohřívá jídlo při 2,45 GHz, milimetrové vlny naruší vodu a molekuly tuku v těle, okamžitě je zahřeje a způsobí intenzivní bolest. Zatímco mikrovlny proniknou do lidské tkáně do hloubky 17mm, milimetrové vlny používané v ADS pouze proniknou do horní vrstvy pokožky, přičemž většina energie se absorbuje do 0,4 mm.

Osoba postižená ADS cítí náhlé teplo, mnozí to přirovnávají k otevření velmi horké trouby. Cílová osoba cítí bolest a reflexivně uteče. Během prezentace se podařilo okamžitě rozptýlit skupinu mariňáků, kteří hráli roli agresivního davu.

Americká armáda tvrdí, že je riziko zranění mnohem nižší než u jiných zbraní, jako jsou gumové projektily nebo pepřové spreje. Paprsek údajně nezpůsobuje rakovinu a nezhoršuje tu stávající, ani nepůsobí problémy s plodností nebo vrozenými vadami. Zbraň byla testována na více než 11 000 lidech a jen dva z těchto případů měly popáleniny druhého stupně.

Částečný překlad článku Microwave-goodbye weapon: ‚Heat ray‘ crowd dispersal cannon unveiled (VIDEO)
http://rt.com/news/weapon-us-microwave-cannon-363/


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Zajímáte-li se o problematiku zdraví, zdravé výživy apod., pak se přidejte k facebookové stránce Zdravie a zdravá výživa.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.


Registrací na této stránce a vyděláváním podpoříte náš web:
mLink.cz - časově cílené zpětné odkazy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *