Živočišné proteiny snižují riziko zlomeniny kosti

Někteří jedinci se domnívají, že bílkoviny negativně ovlivňují zdraví kostí, ale výzkumy ukazují pravý opak. Ve skutečnosti nedávné studie ukazují, že jedinci u nichž pochází méně než 15 procent kalorií z bílkovin, mají téměř třikrát vyšší riziko vzniku zlomeniny, než ti s vyšším příjmem bílkovin.

Studie zahrnující 167 dospělých ve věku nad 65 let měla za cíl zkoumat souvislost mezi příjmem bílkovin a rizikem zlomenin u starších lidí. Výzkumníci analyzovali příjem rostlinných a živočišných bílkovin a jejich poměr ve vztahu s úrovní vápníku. Zjistili, že rostlinné bílkoviny nejsou tak užitečné jako živočišné bílkoviny, a že vyšší celkový příjem bílkovin byl lepší než nižší příjem bílkovin. Živočišné bílkoviny můžou být lepší než ty rostlinné v důsledku toho, že obsahují mnoho tkání a kostí a podpůrné živiny, které neexistují v rostlinných bílkovinách.

Proteiny

Je zde však tenká hranice mezi zdravými a nezdravými živočišnými bílkovinami. Konvenční způsob chovu zvířat a zpracování masa dnes vede k nemocím. Konvenční hospodářská zvířata dostávají injekce s růstovými hormony a jsou krmena antibiotiky. Zvířata, jako jsou krávy, jsou krmeny geneticky modifikovaným obilím místo přirození konzumace trávy. Tyto geneticky modifikované potraviny nejen že ničí zdraví zvířete, ale i zdraví spotřebitele. Kombinace těchto faktorů se šílenými životními podmínkami zvířat, která trpí v průmyslovém velkochovu, dělá maso v Americe tím nejhorším masem, jaké můžete konzumovat.

Když jíme maso obsahující antibiotika, růstové hormony a léky, tak se nám takové věci dostávají do těla. Navíc mléko z krav také obsahuje to, co krávy konzumují. Odhaduje se, že asi jedna třetina krav ve Spojených státech dostává injekce s umělým hormonem Monsanta (rBGH), což znamená, že jste s největší pravděpodobností byl vystaven rBGH pokud žijete v USA, nebo jíte americké mléčné výrobky. Takže nejen konvenční maso je zkažené, ale i mléčné výrobky.

Překlad článku Animal Protein Shown to Reduce Bone Fracture Risk
http://naturalsociety.com/animal-protein-shown-to-reduce-bone-fracture-risk/


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Zajímáte-li se o problematiku zdraví, zdravé výživy apod., pak se přidejte k facebookové stránce Zdravie a zdravá výživa.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.


Registrací na této stránce a vyděláváním podpoříte náš web:
mLink.cz - časově cílené zpětné odkazy

2 Responses to Živočišné proteiny snižují riziko zlomeniny kosti

  1. xVEGANx says:

    Článek na podporu masné lobby a kácení pralesů pro zvyšování produkce masa, ničení životního prostředí a plýtvání vodou a světových zásob obilí? Tohle bych od Freepub nečekal… :/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *