Média straší netopýří chřipkou

Uprostřed kontroverze kolem potenciálního uvolnění viru H5N1 ptačí chřipky vědci nyní hlásí, že našli důkazy o chřipce u netopýrů a uvádějí, že riziko pro člověka není jisté. Objev netopýří chřipky představuje první dokumentovanou zprávu o viru chřipky u okřídlených savců. Nyní však vědci nebyli schopni pěstovat virus a neví, jak snadno se virus může šířit.

Zpráva šokovala mnoho vědců, kteří si dříve mysleli, že chřipka už byla objevena ve všech možných zvířatech. Zatímco byla chřipka sledována u zvířat, jako jsou psi, koně, velryby a tuleni, tak nikoho nenapadlo, že by se našla chřipka u netopýrů. Ale v roce 2009 ruští virologové hlásili, že našli chřipku u netopýrů, ale jejich tvrzení nebyla potvrzena kvůli nedostatku důkazů.

Bat Flu

„Většina lidí je přesvědčena, že se už objevila chřipka ve všech možných zvířatech“, řekl vědec z Centra pro kontrolu nemocí a prevenci Ruben Donis, který spolupracoval na studii o netopýří chřipce.

Zpráva nemohla přijít v lepší chvíli pro vědce, kteří usilují o uvolnění zmutovaného kmene ptačí chřipky H5N1, který pětkrát mutoval, aby se stal vysoce nakažlivým mezi fretkami – model zvířat sloužící ke studii infekcí lidskou chřipkou. Vzhledem k pozornosti ohledně kontroverzního vypuštění ptačí chřipky se může stát netopýří chřipka novým cílem v oblasti potenciálně nebezpečných virů. Nyní Světová zdravotnická organizace tvrdí, že vylepšený kmen H5N1 nebude vypuštěn, dokud panel složený z odborníků neurčí, že je to bezpečné. Paul Keim, předseda Národní vědecké rady pro biologickou bezpečnost, vysvětlil, jak měnící se zbraní by se mohla stát ptačí chřipka.

„To je tak nebezpečná biologická zbraň, že ji nepůjde řídit. Kdokoliv by ji použil, tak by zdecimoval i vlastní lidi.“ Řekl Keim.

Vědci tvrdí, že by netopýří chřipka mohla představovat riziko pro člověka, kdyby se smísila s obyčejnou formou ptačí chřipky – vyměnily by se geny a mutace by stvořila něco mnohem nebezpečnějšího. Pokud máte strach z chřipky, tak existuje přírodní řešení – vitamín D může snížit riziko chřipky téměř o polovinu a je mnohem efektivnější, než škodlivé lékařské zákroky.

Překlad článku ‘Bat Flu’ Scare Hits Media Among Weaponized Bird Flu Release Debate
http://naturalsociety.com/bat-flu-scare-hits-media-among-weaponized-bird-flu-release-debate/


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Zajímáte-li se o problematiku zdraví, zdravé výživy apod., pak se přidejte k facebookové stránce Zdravie a zdravá výživa.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.


Registrací na této stránce a vyděláváním podpoříte náš web:
mLink.cz - časově cílené zpětné odkazy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *