Tuny radioaktivní vody unikly z Fukušimy

(Free Pub) Zástupci Tokyo Electric Power Company (TEPCO), která působí jako provozovatel zničené jaderné elektrárny, tvrdí, že je důvod se domnívat, že do Tichého oceánu uniklo něco z 12 tun radioaktivní vody.

Fukušima

Únik byl zjištěn v trubce připojené k dočasnému dekontaminačnímu systému. Voda, jakmile je použita k chlazení reaktorů, obsahuje obrovské množství radioaktivních látek, je vložena do zařízení na zpracování, takže může být znovu použita pro chlazení.

„Naši zástupci potvrdili, že chladicí voda unikla u kloubu v potrubí,“ řekl novinářům mluvčí TEPCO a dodal, že „je možné, že část vody vytekla mimo zařízení do oceánu.“

Tato nehoda je poslední z několika úniků radioaktivní vody z elektrárny, podkopává vládní tvrzení, že jsou vypnuté reaktory nyní pod kontrolou.

Právě minulý měsíc asi 120 tun radioaktivní vody uniklo z dekontaminačního systému vody a asi 80 litrů proniklo do oceánu, podle TEPCO.

Elektrárna, který se nachází severovýchodně od Tokia, byl ochromena tavením a výbuchy způsobenými masivním zemětřesením a tsunami v březnu loňského roku.

Překlad článku Tons of radioactive water spill from Fukushima nuclear plant
http://rt.com/news/fukushima-nuclear-water-leak-378/


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Zajímáte-li se o problematiku zdraví, zdravé výživy apod., pak se přidejte k facebookové stránce Zdravie a zdravá výživa.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *