Připravte se na apokalypsu v Americe! (VIDEO)

Rozšiřujte tento článek po světě. Přeposílejte a umísťujte jej na Facebook. Děkujeme!

(Free Pub) American Preppers Network je síť lidí, kteří skladují zásoby, vybavení a munici pro případ katastrofy v USA, RT navštívila jednu takovou rodinu.

Typický dům na běžném předměstí města, ale tady – rodina se připravuje na konec světa.

Německý Mauser a P-38 z druhé světové války, brokovnice a pistole ráže čtyřicet a AR-15 – zbraně a munice jsou klíčové.

Certifikovaný NRA instruktor a majitel dvou firem Keith Proskura skladuje jídlo a zásoby, aby mu pomohly přežít bez ohledu na to, jaká katastrofa by ho zasáhla.

„Rozpad vlády je jeden scénář, na který se lidé připravují. Čelíme zpožděným výplatám sociálních dávek. Nebudu potřebovat všechny tyto věci pro tohle, ale bude zde hodně Američanů, kteří budou otřeseni,“ vysvětlil.

37 roků starý muž je mezi tisíci americkými preppery, kteří jsou raději připraveni, než aby později litovali. RT mluvila s Tomem Martinem – zakladatelem Preppers Network.

„Není to tolik o politice jako spíše o ekonomice. Každý den vidím, jak lidé přicházejí o práci a jak se musí spoléhat na jídlo, které si předtím dali do zásob – a to jen proto, že ztratili práci,“ řekl Martin.

Plynové masky, neprůstřelné vesty, konzervované potraviny, stany a přilby vyplňují suterén.

Survival batoh preppera není obyčejná lékárnička. Obsahuje věci jako padáková šňůra, nůž pro přežití, jídlo k přímé spotřebě, věci pro rozdělání ohně, deka a pytle nouzové pitné vody.

Podle prepperů musí být člověk také připraven na chemické katastrofy nebo rozsáhlý teroristický útok.

Částečný překlad článku Preparing for an apocalypse in America
http://rt.com/usa/news/preparing-preppers-apocalypse-world/


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

6 Responses to Připravte se na apokalypsu v Americe! (VIDEO)

 1. james.blond.007 says:

  Zatím největší katastrofou jsou Vaše překlady. Může mi, prosím, někdo přvést do srozumitelného jazyka třeba větu „Čelíme zpožděným následkům sociálního zabezpečení.“?

  • admin says:

   Díky za konstruktivní komentář ;-) Co je na překladu špatně, ať to mohu opravit?

   • james.blond.007 says:

    Kupříkladu ta zmiňovaná věta: „We are facing possible pay delays for social security.“ má správně znít „Čelíme zpožděným výplatám sociálních dávek.“ Ale ony i takové „pytle nouzové pitné vody“ jsou tedy překladatelská perla. On i ten zdrojový text, pravda, není žádný zázrak a jsou v něm hrubky. Neberte to, prosím, ve zlém, chápu, že celý web je zřejmě nezisková one-man-show, ale říkám to nejen zde, ale třeba i na NWOO, chcete-li oslovit inteligentní publikum a ne jen konzumenty blesků a aha, je třeba věnovat náležitou péči nejen obsahu sdělení, ale i jeho formě, jelikož vzdělaný člověk nad takto (zřejmě strojově) přeloženými texty jen zakroutí hlavou a řekne si, že pokud autor věnoval tak malou pozornost formě sdělení, jak je to asi s věrohodností jeho obsahu…
    Přeji vše dobré.

    • Piskor says:

     Zdravím,

     co kdybyste jako výborný angličtinář nabídl redakci bezplatné korektury. Jistě by to celé věci pomohlo. ;-)

     Vše v dobrém

     • james.blond.007 says:

      A Vy pracujete zadarmo? Jako fotograf, grafik a překladatel na volné noze dostávám neustále nějaké nabídky pracovat zadarmo s tím, že si tak udělám reklamu a úžasně se zviditelním. Přestože to mnoha lidem připadá neuvěřitelné, i lidé těchto profesí musí něco jíst a někde bydlet, takže na práci zdarma nemohu a nechci reflektovat. Skutečně nechápu, že se nikdo nediví, že je třeba platit třeba webhosting, elektřinu atd., ale všichni by chtěli, aby lidé tvůrčích profesí pracovali zdarma.

 2. Pingback: Připravují se na apokalypsu | DOBA KONCE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *