POPLACH: Britská armáda se hromadí v Perském zálivu, Izrael připravuje úder na Írán

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Armáda USA a britské námořní síly se hromadí v Perském zálivu v přesvědčení, že Izrael zvažuje preventivní úder proti skrytému íránskému jadernému zbrojnímu programu.

Lodě, letadlové lodě, minolovky a ponorky z 25 zemí se sbíhají ve strategicky významném Hormuzském průlivu při nebývalé demonstraci síly, mezitím jsou Izrael a Írán na pokraji války.

Západní představitelé jsou přesvědčeni, že se Írán bude mstít jakémukoliv útoku tím, že se pokusí zaminovat nebo zablokovat lodní trasu, přes kterou prochází kolem 18 milionů barelů ropy denně, přibližně 35 procent světové ropy obchodované po moři.

Blokáda by měla katastrofální dopad na křehké ekonomiky Británie, Evropy, Spojených států a Japonska, z nichž všechny jsou silně závislé na dodávkách ropy a plynu z Perského zálivu.

Hormuzský průliv je jedním ze světově nejvíce zaplněných mezinárodních tras. Je jen 33 km široký na svém nejužším místě, a je lemován íránským pobřežím na severu a pobřežím Spojených arabských emirátů na jihu.

V rámci přípravy na jakékoliv preventivní nebo represivní opatření ze strany Íránu, dnes válečné lodě z více než 25 zemí, včetně Spojených států, Velké Británie, Francie, Saúdské Arábie a Spojených arabských emirátů, zahájí každoroční 12-denní vojenské cvičení.

Překlad článku ALERT Armada of British naval power massing in the Gulf as Israel prepares an Iran strike
http://truebook1.wordpress.com/2012/09/17/alert-armada-of-british-naval-power-massing-in-the-gulf-as-israel-prepares-an-iran-strike/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *