Indonéská policie použila slzný plyn k rozehnání protiamerického protestu

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Desítky indonéských studentů se střetly s policií u americké ambasády v Jakartě, když protestovali proti protiislámskému filmu.

Policisté stříleli slzný plyn a vodní děla na aktivisty, kteří házeli zápalné lahve a pálili pneumatiky v blízkosti budovy.

Minimálně jeden policista byl zraněn při střetech, byl odnesen do bezpečí jinými policisty.

50 indonéských studentů dupalo na americkou vlaku a pak ji spálili. Také měli transparenty s hesly jako: „Smrt filmaři“ a „Amerika je terorista, který ohrožuje světový mír.“

„Odsuzujeme film, který uráží proroka Mohameda a který je škodlivý pro muslimy po celém světě. Smrt Americe,“ řekl demonstrant z davu.

Film s názvem „Innocence of Muslims,“ líčí muslimy jako krvežíznivé a nemorální, posmívá se proroku Mohamedovi. Video vyvolalo vlnu násilných protestů proti USA po celém muslimském světě, demonstranti se často zaměřují na americká diplomatická zařízení.

V neděli Google oznámil, že blokuje video na YouTube v Indonésii.

Překlad článku Indonesian police use tear gas to disperse anti-US protest
http://rt.com/news/police-jakarta-us-embassy-303/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *