Occupy Monsanto v Polsku na protest vysypalo na ulici tisíce mrtvých včel

15. března více než 1 500 včelařů a antiGMO demonstrantů pochodovalo ulicemi Varšavy, položili tisíce mrtvých včel na schody ministerstva zemědělství na protest proti geneticky modifikovaným potravinám a pesticidům, které jsou zodpovědné za vyvraždění včel, motýlů, molů a dalších prospěšných opylovačů ve velkých počtech.

Později v ten den ministr zemědělství Marek Sawicki oznámil plány k zákazu geneticky modifikované kukuřice MON810, která již v USA vytvořila miliony hektarů superplevelů odolných vůči pesticidům.

Mrtvé včely

Polská Asociace včelařů uspořádala protest, spojila síly s Mezinárodní koalicí za záchranu polského venkova (ICPPC) a s Koalicí za Polsko bez GMO. Zaměřili se na Monsantův MON810 a volali po úplném zákazu všech geneticky modifikovaných plodil a pesticidů, které nejvíce poškozují životní prostředí (a zvláště včely).

V roce 2008 polský parlament zakázal geneticky modifikované krmivo, včetně pěstování a dovozu geneticky modifikovaných plodin. „I přes tento progresivní krok odmítla Evropská komise přijmout regionální zákazy GMO,“ tvrdí Food Travels.

Bez ohledu na to, říká ICPPC „žádná z devíti zemí Evropské unie, které již zakázala MON 810, nedělala s žádostí o povolení EU.“

Fotografie z akce naleznete zde.

ICPPC žádá polské obyvatele, aby napsali ministrovi zemědělství, aby okamžitě vydal moratorium na geneticky modifikované plodiny, a to bez čekání na schválení EU.

Překlad článku Occupy Monsanto Poland Dumps Thousands of Dead Bees in Protest
http://www.occupymonsanto360.org/2012/03/25/occupy-monsanto-poland-dumps-thousands-of-dead-bees-in-protest/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *