Demonstranti úspěšně zavřeli kanceláře Monsanta

(NaturalNews) Nedávný dvoudenní protest v severní Kalifornii proti geneticky modifikovaným organismům (GMO) vedl k úplnému zavření firemní kanceláře Monsanta na celý den.

V pátek 16. března 2012 se aktivisté spojení s Globálními dny akcí za vypnutí Monsanta (Global Days of Action to Shut Down Monsanto) začali shromažďovat ve městě Davis v Kalifornii, před kanceláří společnosti Monsanto, kde drželi transparenty, přednášeli projevy a postavili stany před budovou Monsanta.

Stop Monsanto!

„V průběhu dvoudenní akce aktivisté drželi transparenty, přednášeli projevy pro informování a inspiraci, zpevnili hnutí, vypracovali usnesení o Monsantu s mnoha navrhovanými řešeními, které mají být předloženy zákonodárcům Kalifornie,“ píše Mark Graham z Food Freedom.

Povědomí o GMO a skutečnost, že i nadále nejsou GMO označeny na etiketách, se stává problémem v pozornosti americké veřejnosti. A důkazem toho je, že v téměř tuctu států, bylo povinné povinné označování GMO navrženo nebo v současné době prochází procesem legislativního schvalování.

Pravda o nebezpečích a neefektivitě GMO, stejně tak extrémní toxicita Roundupu (glyfosát) a další chemické pesticidy a herbicidy, získává pozornost národa.

Nedávná studie publikovaná v časopise o toxikologii (Journal of Toxicology in Vitro) například ukázala, že i velmi nízké hladiny Roundupu ničí testosteron a vedou k mužské neplodnosti.

Věrohodné vědecké studie i nadále ukazují, že konzumace geneticky modifikovaných organismů je spojena s poškozením orgánů, gastrointestinálními poruchami, autoimunitními onemocněními a neplodností. GMO také nemusí provádět nic lépe než přírodní nebo hybridní plodiny. GMO také nejsou lepší než přírodní nebo hybridní plodiny.

Překlad článku Protesters successfully shut down California Monsanto office
http://www.naturalnews.com/035348_Monsanto_protest_California.html

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

1 Responses to Demonstranti úspěšně zavřeli kanceláře Monsanta

  1. Pingback: Demonstranti úspěšně zavřeli kanceláře Monsanta » Indymedia Česká republika

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *