Zákaz ve 27 zemích: Monsantův hormon nalezen v mléčných výrobcích

Konzumujete Monsantův geneticky upravený růstový hormon známý jako rBGH? Syntetický hormon je vytvořen pomocí molekul a sekvence DNA, které jsou výsledkem molekulárního klonování, která je spojeno s rakovinou prsu a gastrointestinální rakovinou. Bohužel se odhaduje, že asi třetina krav ve Spojených státech dostává injekci syntetického hormonu, což znamená, že jste s největší pravděpodobností byl vystaven rBGH pokud žijete v USA, nebo jíte americké mléčné výrobky.

Mléko

RBGH je vlastně syntetickou verzí přírodního hovězího somatotropinu (BST), což je hormon produkovaný podvěskem mozkovým krav. Monsanto jako první vytvořil rekombinantní verze z geneticky upravené bakterie E. coli a výsledek pojmenoval značkou „Posilac“.

I přes veřejné námitky a varování mezinárodních zdravotnických pracovníků je rBGH největším prodejním mléčným veterinárním léčivem v Americe. Ve skutečnosti jsou USA jediným vyspělým státem, který vlastním lidem dovoluje konzumovat mléko z krav, které dostávají umělý růstový hormon.

Jsou američtí vládní úředníci skutečně přesvědčeni, že je rBGH bezpečný, nebo to má více co do činění s tím, že jsou klíčové politické osobnosti, které byly při schvalování rBGH, napojeni na Monsanto?

Margaret Millerová měla na starosti přípravu zprávy o rBGH po jeho schválení v Monsantu, později byla úředníkem odpovědným za přezkoumání své vlastní zprávy jako zástupce ředitele pro bezpečnost a konzultační služby.

Michael R. Taylor byl partnerem v advokátní kanceláři, která v řadě problémů zastupovala Monsanto. Poté se stal zástupce komisaře pro politiku v FDA, kde napsal pro FDA označovací pokyny pro rBGH.

V těchto pokynech se píše, že neexistuje žádný rozdíl mezi rBGH a běžným mlékem. Tento postoj je jedním z důvodů, proč je rBGH ve Spojených státech stále legální. Taylor pak několik let pracoval přímo pro Monsanto.

Peer-reviewed výzkum rozpoznal rBGH jako rizikový faktor pro rakovinu prsu a rakoviny zažívacího traktu.

Překlad článku Banned in 27 Countries, Monsanto’s rBGH Inhabits Many U.S. Dairy Products
http://naturalsociety.com/banned-in-27-countries-monsanto-rbgh-dairy-milk-products/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *