Obří sklady s potravinami na 5 let: Aljaška se připravuje na velké přírodní katastrofy

Rozšiřujte tento článek po světě. Přeposílejte a umísťujte jej na Facebook. Děkujeme!

(Free Pub) Aljaška je známá svými průkopnickými a soběstačnými obyvateli, kteří jsou zvyklí na odlehlá místa a drsné počasí. Přesto má guvernér Sean Parnell starosti ohledně zemětřesení nebo sopečné erupce, která by zanechala stát se svými 720 000 obyvateli odříznuté od dodávek potravin a dalšího vybavení.

Jeho odpověď: Nechá stavět obří sklady plné jídla a zásob pro případ nouze.

V mnoha ohledech se stát neliší od zbytku Ameriky. Většina lidí kupuje potraviny v obchodech a spoléhá se na centrální síť elektrické energie a tepla. Ale na rozdíl od zbytku Ameriky není pro Aljašku pomoc jen několik kilometrů daleko.

Počasí není jediná věc, která může způsobit katastrofu na Aljašce, kde jsou malá letadla upřednostňovaným způsobem dopravy a cesta ze Seattlu až do Juneau vyžaduje jízdu trajektem a 38 hodin v autě.

Nejhorší přírodní katastrofa proběhla v roce 1964, kdy zemětřesení o síle 9,2 a následné tsunami zabily 131 lidí a narušily elektrické systémy, vodovody a komunikační linky v Anchorage a dalších městech.

„Máme jinou motivaci, jak to udělat, protože pomoc je daleko od nás,“ řekl John Madden, ředitel krizového řízení Aljašky. Stát plánuje dva sklady potravin a zásob v nebo v blízkosti Fairbanks a Anchorage, dvě města, které také mají vojenské základny.

Stavba dvou skladovacích zařízení začne letos na podzim a první dodávky potravin plánovány na prosinec. Cílem je mít dostatek potravin k nasycení 40 000 lidi až po dobu jednoho týdne, včetně tří dnů na ready-to-eat jídlech a čtyři dny na hromadných potravinách, které mohou být připraveny a vařeny pro velké skupiny.

Největší město Aljašky Anchorage má 295 000 obyvatel a Juneau, třetí největší město, má 31 000 obyvatel. Ale je zajímavé, že má Aljaška zásoby potravin s dobou expirace 5 let, které splňují požadavky země na výživovou hodnotu, zdraví a kulturní požadavky.

Sopečný výbuch vyvrhuje velké množství kouře a popela, což by mohlo narušit zásobovací linky vzduchem a po vodě na delší dobu. Zemětřesení by mohly vyřadit z provozu letiště nebo přístavy. To jsou jen některé z katastrof, které by mohly vyžadovat nouzové zásoby.

Překlad článku Giant warehouses with food to last for 5 years: Alaska begins prepping for major natural disasters
http://theextinctionprotocol.wordpress.com/2012/08/29/giant-warehouses-with-food-to-last-for-5-years-alaska-begins-prepping-for-major-natural-disasters/


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *