Amerika dala ban íránským hráčům World of Warcraft

Rozšiřujte tento článek po světě. Přeposílejte a umísťujte jej na Facebook. Děkujeme!

(Free Pub) Íránští hráči snažící se přihlásit do „World of Warcraft“, mezinárodně populární on-line počítačové hry, zjistili, že dostali zákaz v důsledku Amerikou vedených sankcí vůči této zemi.

World of Warcraft uživatele se začali potýkat s problémy s přístupem na server minulý týden. Ze začátku padlo podezření na íránskou vládu – developer WoWka, firma Blizzard, v Íránu oficiálně nedistribuuje tento software, ale hra byla hratelná prostřednictvím virtuálních privátních sítí (VPN). Úřady údajně zahájily zákaz hry kvůli „podpoře pověr.“

Uživatelé pak začali bombardovat Blizzard stížnostmi a dostali odpověď: „Americké restrikce a ekonomické sankce zakazují Blizzardu obchodovat s občany určitých zemí, včetně Íránu. Blizzard zpřísnil své procedury s cílem zajistit dodržování těchto zákonů a tak hráči z postižených zemí mají omezen přístup ke hrám a službám Blizzardu.“

Blizzard také oznámil na svých internetových stránkách, že íránští uživatelé nedostanou žádnou náhradu za své pozastavené účty.

USA neustále zvyšují ekonomické sankce proti Íránu za jeho kontroverzní jaderný program. Teherán ale trvá na tom, že je určen pro civilní, nikoli pro vojenské účely.

Překlad článku Game over: World of Warcraft developer bans Iran users over US sanctions
http://rt.com/news/iran-blizzard-warcraft-sanctions-819/


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *