Nová karibská krize?: Rusko přesouvá jaderné střely na Kubu

Rozšiřujte tento článek po světě. Přeposílejte a umísťujte jej na Facebook. Děkujeme!

(Free Pub) Kubánská krize číslo dvě?

Zpráva z Pravda cituje prezidenta Vladimira Putina, který říká, že Rusko přesunulo strategické jaderné rakety na Kubu v reakci na Spojené státy, které pokračují v úsilí obklíčit Rusko ve východní Evropě.

Tento článek, která napsala Ljuba Lulko, vysvětluje, jak Rusko oživuje své vojenské operace ve Vietnamu, na Kubě a na Seychelách.

V říjnu 2001 prezident Vladimir Putin oznámil, že Lourdeské radioelektronické centrum na ostrově bylo zrušeno jako „dar“ pro prezidenta George W. Bushe na základě jeho slibů, že protiraketový obranný systém USA nikdy nebude nasazen ve východní Evropě.

Nicméně když systém protiraketové obrany pod záštitou NATO nyní dosáhl operační schopnosti v Evropě na konci května, byl tento slib v troskách.

„Ruská federace splnila všechny podmínky smlouvy. A ještě víc. Já jsem zavřel nejen kubánské Lourdes, ale i Kamran ve Vietnamu. Uzavřel jsem je, protože jsem dal své čestné slovo. Já jako člověk držím své slovo. A co Američané udělali?Američané nejsou zodpovědní za svá vlastní slova. Není žádným tajemstvím, že v posledních letech Spojené státy vytvořily nárazníkové pásmo kolem Ruska zahrnující nejen v země střední Evropy, ale i pobaltské státy, Ukrajinu a Kavkaz. Jediná reakce na toto může být asymetrická expanze ruské vojenské přítomnosti v zahraničí, zejména na Kubě,“ cituje zpráva Putina.

„S plným souhlasem kubánského vedení naše země 11. května tohoto roku obnovila práce v elektronickém centru Lourdes, ale také umístila nejnovější mobilní strategické jaderné rakety Dub (Oak) na ostrov,“ dodal Putin.

Částečný překlad článku Report: Russia Moves Nuclear Missiles to Cuba
http://www.prisonplanet.com/report-russia-moves-nuclear-missiles-to-cuba.html


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *