Válečný zločin: Syrští rebelové popravují válečné zajatce (VIDEO)

Rozšiřujte tento článek po světě. Přeposílejte a umísťujte jej na Facebook. Děkujeme!

(Free Pub) Děsivé amatérské video ze Sýrie ukazuje zřejmou hromadnou popravu provládních sil v Aleppu z rukou rebelů z Free Syria Army (FSA).

Nahrávka ukazuje několik zkrvavených mužů, kteří jsou donuceni si kleknout. Jeden z popravčích na ně zahájí palbu, kamera uhne pryč a dav se rozejde. Po střelbě je jen slyšet „Allahu Akbar!“

Jedna z oběti byla identifikována jako Ali Zeineddin al-Berri, který byl obviněn z vedení skupiny shabiha, která zabila patnáct FSA vojáků během příměří v Aleppu.

Video zobrazující zdánlivý masakr nebylo ověřeno, ale britská Syrian Observatory for Human Rights řekla, že pomsta je zločin podle islámského zákona, protože nepovoluje popravu zajatců.

Clive Baldwin, vedoucí právní poradce pro Human Rights Watch (HRW), řekl zpravodajskému serveru BBC News: „Vypadá to, že jde o popravu zadržených osob, a pokud tomu tak je, byl by to válečný zločin.“

Ruský náměstek ministra zahraničních věcí Gennady Gatilov odsoudil střelbu. „Brutální masakr vládních stoupenců ze strany opozice ve městě Aleppo ukazuje, že porušování lidských práv je páchané na obou stranách,“ napsal na Twitteru.

Není to poprvé, co se objevily zprávy o popravách pro-assadovských sil.

Částečný překlad článku War crime? Syrian rebels execute POWs (GRAPHIC VIDEO)
http://www.rt.com/news/syria-rebel-massacre-aleppo-627/


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Tragédie žen spočívá v tom, že se každá nakonec podobá své matce.“ Oscar Wilde