Monsanto pustoší populaci motýlů

Přidejte se k facebookové stránce GMO? Děkuji, nechci


Monsantův Roundup obsahující účinnou látku glyfosát, ovlivňuje zdraví a životní prostředí více, než si dokážete představit. Podobně jako pesticidy, které přispěly k poklesu včel, je Roundup spojován se snížením populace motýlů monarch tím, že zabíjí právě ty rostliny, které motýli používají jako přirozené prostředí a potravinu.

Studie z roku 2011 zveřejněná v časopise Ochranu a rozmanitost hmyzu zjistila, že zvýšení výměry geneticky modifikované kukuřice a sóji, které jsou odolné vůči Roundupu, silně přispívají k poklesu populace motýla monarchy v Severní Americe. Klejicha, na kterou motýli spoléhají, je ničena použitím pesticidů na bázi glyfosátu a plodinami odolnými vůči Roundupu. Za posledních 17 let počet motýlu monarch v centrálním Mexiku klesl a dosáhl svého historického minima v letech 2009-2010.

Monsanto

Podle ministerstva zemědělství v roce 2011 bylo 94 procent sóji a 72 procent kukuřice pěstované ve Spojených státech odolných vůči herbicidu. Vzhledem k tomuto nárůstu množství těchto plodiny bylo v roce 2007 množství použitého Roundupu 5 krát vyšší než v roce 1997, pouhý rok poté, co byly k dispozici Roundupu odolné plodiny.

Další studie publikovaná v časopisu Crop Protection, který řídí Robert G Hartzler, agronom státu Iowa, zjistila, že klejichs na farmách v Iowě klesla o 90 procent od roku 1999 do roku 2009. Navíc jeho studie zjistila, že klejicha byla pouze na 8 procentech kukuřičných a sójových polích v roce 2009, což je o 51 procent nižší číslo než v roce 1999.

Přestože motýlí populace trpí, lidé jsou také postiženy výsledky firmy Monsanto. Minulé výzkumy ukázaly, že plodiny Monsanta odolné vůči Roundupu vedou k duševním onemocněním a obezitě, zejména tím, že zničí množství užitečných bakterií ve střevech. Roundup obsahuje glyfosát a bylo také prokázáno, že je příčinou neplodnosti a vrozených vad.

Glyfosát také znečišťuje pitnou vodu kontaminací studen a pramenů. Co může být nejvíce šokující je, že byly nalezeny velmi vysoké koncentrace glyfosátu ve 100 procentech testovaných vzorků moči v nedávné studii.

Překlad článku Monsanto’s Roundup Shown to be Ravaging Butterfly Population
http://naturalsociety.com/monsantos-roundup-shown-to-be-ravaging-butterfly-population/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *