Čína blízko nákupu ruských stíhaček za 4 miliardy dolarů

Rusko a Čína jsou blízko podpisu zbrojního kontraktu za 4 miliardy dolarů. Peking chce koupit 48 víceúčelových stíhaček Su-35, které patří mezi nejmodernější ruské bojové letouny.

Většina z hledisek budoucí smlouvy, která se může stát největší zbrojním kontraktem mezi Ruskem a Čínou za posledních deset let, se již dohodla. Cena za stíhačku bude asi 85 milionů dolarů za kus, ale může se ještě změnit.

Su-35

Čínský zájem o stíhačky Su-35 byl poprvé naznačen v roce 2008 při výstavě Air Show v Číně. Vnitřní informace, že by se mohlo jednat o takové dohodě, se vynořily v roce 2010, ale teprve v únoru 2011 to bylo oficiálně potvrzeno. Tehdy Alexandr Fomin, náměstek ředitele pro Federální služby pro vojensko-technickou spolupráci uvedl, že nabídka na koupi stíhaček byla na stole v roce 2011.

Největší překážkou pro uzavření dohody je to, že Rusko trvá na právních zárukách, že se Čína nebude snažit získat technologie ze stíhaček pomocí zpětného inženýrství. Čína to už udělal s letadly Su-27, Su-30 a MiG-29.

Suchoj Su-35 je stíhačkou dlouhého doletu čtvrté generace. Má maximální rychlost 2 390 km/h a dolet 3 400 kilometrů. Je vyzbrojena 30 mm kanónem a má 12 závěsů na křídlech a trupu až pro 8000kg výzbroje, včetně raket vzduch-vzduch, vzduch-země a bomb.

Čínský dovoz ruských zbraní se v průběhu let snižuje, jak si země vyvinula svůj vlastní obranný průmysl. Moskva se obává, že Peking by se brzy mohl stát hlavním konkurentem na tradičních trzích, jako je Blízký východ a Latinska Amerika.

Čínské kopie ruských letadel můžou být technicky horší, ale prodávají se několikrát levnější než originály. Například v roce 2009 nabídka z Myanmaru – Rusko nabízelo Mig-29 za 35 milionů dolarů za kus, zatímco Čína nabídla FC-1 ze 10 milionů dolarů. Smlouva však byla nakonec uzavřena s Ruskem

Překlad článku China ‘close to buying $4 bln worth’ of Russian top interceptors
http://rt.com/news/china-russia-su35-deal-943/


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Zajímáte-li se o problematiku zdraví, zdravé výživy apod., pak se přidejte k facebookové stránce Zdravie a zdravá výživa.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.


Registrací na této stránce a vyděláváním podpoříte náš web:
mLink.cz - časově cílené zpětné odkazy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *