Írán zastavil dodávky ropy do Řecka

Přidejte se do naší facebookové skupiny Free Pub a pojďte s námi diskutovat :o) Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME


Írán zastavil přepravu ropy do Řecka na základě podobných kroků proti Británii a Francii. Tyto kroky jsou reakcí na řadu sankcí ze strany EU, která zakazuje nákup ropy z Íránu do několika měsíců.

První tanker zastavil náklad očekávaných 500 000 barelů ropy v Íránu a vrátil se domů. Zásilka byla určena pro řeckou ropnou rafinérii. K dispozici nebyl žádný oficiální komentář k této neúspěšné dodávce.

Západní mocnosti vyvíjely tlak na Írán, v prosinci USA vydaly zákaz dovozu ropy z Íránu. EU, která na rozdíl od USA kupuje značné množství ropy z Íránu, se připojila k sankcím koncem ledna. Ale EU dovolila pokračování dovozu po dobu šesti měsíců, aby mohly evropské rafinerie najít nové zásobovací cesty a připravit se na jiné značky ropy.

Teherán však nachytal Evropu tím, že zakázal vývoz do některých zemí EU již před plánovanými sankcemi. Írán 19. února oficiálně zakázal vývoz ropy do Velké Británie a Francie, dvou klíčových sponzorů sankcí EU.

V pondělí íránský ministr ropného průmyslu Rostam Qassemi varoval, že by mohly být další evropské země sankcionovány podobným způsobem, „pokud by nepřátelské akty pokračovaly“. Tehdy novinky poslal ceny ropy na devítiměsíční maximum. Tehdy tyto zprávy poslaly ceny ropy na devítiměsíční maximum.

Řecko je proti tomuto kroku EU, protože přechod na další zdroje ropy by přišel draho již tak zadluženou ekonomiku. Nicméně nakonec souhlasilo se zákazem spolu s ostatními členy EU.

Ekonomické sankce proti Íránu jsou určeny k tomu, aby opustil svůj program obohacování uranu. Západ obviňuje islámskou republiku, že se tajně snaží postavit jadernou zbraň. Teherán obvinění popírá a trvá na tom, že jeho jaderný program je čistě civilní.

Překlad článku Iran stops oil flow to Greece – report
http://rt.com/news/iran-oil-ban-greece-247/


Registrací na této stránce a vyděláváním podpoříte náš web:
mLink.cz - časově cílené zpětné odkazy


pošli na vybrali.sme.sk

TopČlánky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich