Irán zablokoval vývoz ropy do Francie a Británie

Přidejte se do naší facebookové skupiny Free Pub a pojďte s námi diskutovat :o) Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME


Tento krok byl potvrzen mluvčím íránského ministra ropného průmyslu, který dále řekl, že Írán „bude prodávat ropu novým zákazníkům“.

Neočekává se, že by rozhodnutí mělo velký dopad, Francie od Íránu nakupovala jen 3% importu ropy a Velká Británie méně než 1%.

Je to však viděno jako varovný výstřel směrem k ostatním národům Evropské unie, kteří jsou více závislé na ropě z Íránu – Španělsko, Itálie a Řecko. Řecko by bylo nejvíce postiženo, protože více než 30% jeho importu ropy tvoří ta íránská.

Breaking News

EU jako celek odebírá od Íránu 18% ropy. Írán je čtvrtým největším dodavatelem na světě. Nejvíce ropy od Íránu nakupuje Čína, Indie a Japonsko.

Na začátku tohoto měsíce íránský ministr ropného průmyslu pohrozil zastavením vývozu ropy do „některých“ zemí Evropy. „Máme své vlastní zákazníky…náhrady za tyto firmy byly Íránem zvažovány,“ řekl Nikzad.

Zpráva o tom, že Írán přestal dodávat ropu do šesti zemí EU způsobila v EU mnoho obav – a co se týče světových trhů, cena ropy Brent vyskočila nad 120 dolarů za barel.

Krok k zastavení dodávek ropy Francii a Velké Británii se zdá být reakcí na rozhodnutí EU zakázat dovoz íránské ropy. Zákaz byl zaveden jako součást probíhajících ekonomických sankcí, jejichž cílem je donutit islámskou republiku, aby se vzdala svého kontroverzního jaderného programu.

Opatření těžce zasáhla Írán, ale Teherán vzdoruje a jednoduše odpověděl zvýšením svých jaderných aktivit.

Minulý týden Írán uvedl, že nainstaloval další 3000 odstředivek, aby zvýšil své schopnosti obohacování uranu.

Překlad článku Iran cuts off oil supplies to Britain, France
http://rt.com/news/iran-oil-cut-europe-687/


Registrací na této stránce a vyděláváním podpoříte náš web:
mLink.cz - časově cílené zpětné odkazy


pošli na vybrali.sme.sk

TopČlánky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *