Humanitární koridory v Sýrii: Cesta z krize nebo cesta pro invazi?

Přidejte se do naší facebookové skupiny Free Pub a pojďte s námi diskutovat :o) Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME


Evropa se snaží přinést pomoc syrskému lidu vytvořením humanitárních koridorů, zdánlivě ušlechtilý nápad zaměřený na získání podpory Ruska a Číny v Radě bezpečnosti OSN. Ale někteří to nazývají vlkem v rouše beránčím.

Výzva k vytvoření zásobovacích tras humanitární pomoci syrským městům se poprvé objevila loni v listopadu a tento týden je opět na stole.

„Myšlenka humanitárních koridorů, které jsem dříve navrhl, které by dovolily nevládním organizacím dosáhnout oblastí, kde probíhají skandální masakry, by měla být projednána na Radě bezpečnosti,“ řekl ve středu francouzský ministr zahraničí Alain Juppé.

Syria

Paříž navrhl vytvořit bezpečný průchod pro humanitární organizace, ať už se syrským souhlasem nebo na základě mezinárodního mandátu, pro který je potřeba schválení Radou bezpečnosti.

Damašek má nyní málo sil, těžko by některé mohl poslat na ochranu konvojů. Ale dovolení pobytu cizích vojsk na vlastním území není řešením.

Rada bezpečnosti by mohla zavést koridory přes rezoluci a nařídit, aby byly střeženy nějakou vládou či organizací. Ale Rusko a Čína, země které mají obě právo veta, řekly, že nedovolí přijetí jakéhokoli usnesení, které vidí jako nevyvážené.

Rusko i Čína jsou proti jakékoli rezoluci OSN, která by mohla být později použita v rámci NATO jako povolení pro vojenskou akci, jako se to stalo v Libyi. „Libye nabízí negativní případovou studii. NATO zneužilo rezoluci Rady bezpečnosti o vytvoření bezletového pásma a přímo za pomoci palebné síly pomáhali jedné straně v libyjské válce, “ napsaly největší čínské komunistické noviny The People’s Daily.

Částečný překlad článku Humanitarian corridors in Syria: Way out of crisis or way in for invaders?
http://rt.com/news/syria-humanitarian-corridors-intervention-669/


Registrací na této stránce a vyděláváním podpoříte náš web:
mLink.cz - časově cílené zpětné odkazy


pošli na vybrali.sme.sk

TopČlánky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *