Mobily ve stejné kategorii jako olovo, výfukové plyny a chloroform

Rozšiřujte tento článek po světě. Přeposílejte a umísťujte jej na Facebook. Děkujeme!

(Free Pub) Světová zdravotnická organizace (WHO) nedávno zařadila užívání mobilních telefonů do stejné rakovinotvorné kategorie jako je olovo, výfukové plyny a chloroform. Až do úterý 31. května se organizace snažila, aby bylo jasné, že pro spotřebitele nebyly stanoveny žádné nepříznivé účinky na zdraví. Navzdory tomuto tvrzení tým 31 vědců ze 14 různých zemí přezkoumal mnoho studií a udělal rozhodnutí, že používání mobilních telefonů by ve skutečnosti mohlo způsobit rakovinu.

Cell Phone

Radiace vyzařovaná z mobilních telefonů je „neionizující“ záření. Jedná se o záření, které není dostatečně silné, aby chemicky změnilo atomy. Podobně jako u mikrovlnné trouby, kdy se jídlo vaří zevnitř, neionizujícího vlny vysílané z mobilních telefonů v podstatě stejným způsobem vaří mozek.

Z tohoto důvodu se doporučuje držet mobil dál od těla a hlavy, aby vlny nepronikly tak hluboko. Výrobci mobilních telefonů uvádějí ve svých manuálech držet mobil dále od hlavy a těla. Apple se vyjadřuje ve svém bezpečnostním manuálu iPhone 4 následovně:
„Pokud používáte iPhone u těla pro hlasové hovory nebo pro bezdrátový přenos dat přes mobilní síť, držte iPhone nejméně 15 mm od těla.“

Blackberry má pro uživatele podobné:
„Držte zařízení BlackBerry nejméně 25 mm od těla, pokud zařízení vysílá.“

To je obzvláště důležité pro ochranu dětí při používání mobilních telefonů ve fázi jejich vývoje. Lebky dětí jsou tenčí než u dospělých, a proto je lépe rozdělit do škodlivými záření vln. Mozek se zahřívá rychleji kvůli zvýšené aktivitě a pomalu se rozvíjí rakovinné nádory.

Řešení!
Existují způsoby, jak minimalizovat škodlivé vlny vyzařované z mobilních telefonů:
– Při použití držte mobil co nejdále od těla.
– Nepokládejte telefon blízko sebe, když jej nepoužíváte, nechte ho od sebe několik metrů.
– Nenoste mobil v kapse, není-li to nutné.
– Vypněte mobil, pokud můžete.
– Omezte používání mobilního telefonu.
– Nedoporučuji používat headset, protože není ještě zcela známo, zda je to užitečné nebo dokonce více škodlivé.

Překlad článku WHO Says this Common Device is in the Same Category as Lead, Engine Exhaust, and Chloroform
http://naturalsociety.com/cell-phone-use-increases-cancer-risk/

3 Responses to Mobily ve stejné kategorii jako olovo, výfukové plyny a chloroform

 1. MUDr Otakar Titman says:

  Před lety jsme vyhodnocovali zdravotní stav pracovníků vystavených elm záření a nenalezli jsme žádné průkazné změny v činnosti nervového systému proti kontrolní skupině. „Přehodnocování“ výsledků několika vědci nepůsobí hodnověrně. Vždy se najdou lidé, kteří jsou svoje subjektivní pocity ochotni dokládat jako výsledky vědy.
  S tím, že by děti měly používat mobily jen vyjímečně lze souhlasit, ale z jiných důvodů, než je „rakovinotvornost“.

  • dfdw says:

   Nepáči sa mi veľmi tento článok. To, že niekoľko vedcov si sadlo k štúdiám a usúdilo, že používanie mobilov nie je dobré je založené na nepriamych dôkazov. Kde sú priame dôkazy? Kde sú experimenty, ktoré sa dajú zopakovať? Kde sú výpočty aké množstvo vyžarujú mobily aké množstvo je bezpečné pre obyčajného človeka? Prečo preberáte takýto všivavý článok, ktorý nie je ničím podložený? Kde je citácia na konkrétne štúdie a mená vedcov, ktorý ich skúmali?

   Prepáčte ale tento článok nemá právo byť ani zverejnený a ten kdo usúdil, že by ste ho mali prevziať, preložiť a zverejniť na svojej web stránke tak toho by som najradšej kopol do zadku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat