Írán může zastavit vývoz ropy do České republiky

Po Francii a Británii, se může íránské ministerstvo ropného průmyslu také rozhodnout zastavit vývoz ropy do Belgie, České republiky a Nizozemska.

Íránský ministr ropného průmyslu dal ultimátum některým evropským zemím, včetně Itálie, Portugalska, Nizozemí, Německa, Řecka, Španělska, Belgie a České republiky, aby stanovily nové podmínky pro nákup íránské ropy.

Íránské hlavní podmínky jsou, aby byly smlouvy na nákup ropy na 3-5 let a aby platby proběhly včas.

Polo-oficiální zprávy uvádějí, že Belgie, Česká republika a Nizozemsko nesplňují podmínky Íránu, proto jim brzo ministerstvo ropného průmyslu Íránu přestane prodávat ropu.

Íránský ministr ropného průmyslu Rostam Qasemi pověřil National Iranian Oil Company (Národní íránská ropná společnost), aby dne 19. února pozastavila vývoz ropy do Británie a Francie.

Dne 29. ledna íránský ministr ropného průmyslu oznámil, že by Írán mohl v blízké budoucnosti omezit vývoz ropy do „některých zemí“ v reakci na ropné embargo, které Evropská unie uvalila na islámskou republiku 23. ledna.

Íránský parlament připravil plán vyzývající k zastavení vývozu ropy do států Evropské unie, které hlasovaly pro sankce na Írán, který bude údajně v blízké budoucnosti projednáván v parlamentu.

Překlad článku Iran may stop oil exports to Belgium, Czech Republic, Netherlands
http://www.tehrantimes.com/politics/96113-iran-may-stop-oil-exports-to-belgium-czech-republic-netherlands


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Zajímáte-li se o problematiku zdraví, zdravé výživy apod., pak se přidejte k facebookové stránce Zdravie a zdravá výživa.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.


Registrací na této stránce a vyděláváním podpoříte náš web:
mLink.cz - časově cílené zpětné odkazy

1 Responses to Írán může zastavit vývoz ropy do České republiky

  1. Kubajz says:

    Nevím, co to je za fake ale Česká republika nemá rafinérie na takovou siřičitou ropu jako mají v Iránu, proto nám ropou za komunistů neplatili za dluhy ropou abychom jí spotřebovali. Dávali nám ropu a my jí prodávali dál. Zase se někdo živý na obludáriích a strachu naivních lidí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *