Írán je schopen porazit USA v asymetrické válce

Na rozdíl od falešného vnímání Washingtonu o vojenské síle Íránu, islámská republika je schopna dosáhnout vítězství nad USA v asymetrickém válčení, říká íránský zákonodárce.

„Američané si představují, že by se Írán s nimi nikdy nezapojil do vojenské konfrontace, ale Írán pokládá sám sebe za schopného [dosáhnout] asymetrického vojenského vítězství proti USA,“ řekl Abbasali Mansouri, člen íránského parlamentu, v pondělním rozhovoru.


Zákonodárce narážel na úspěšné reakci íránských stíhaček, které minulý týden donutily americký bezpilotní letoun (dron) opustit íránský vzdušný prostor.

„Ozbrojené sily Íránu jsou zodpovědné za ochranu pozemních, vzdušných a mořských hranic, a proto je Írán plně připraven na monitorování pohybu uvnitř svých hranic,“ dodal.

Mansouri argumentoval, že když americký dron porušil íránský vzdušný prostor, bylo zcela přirozené, že íránské stíhačky na něj střílely.

Íránský ministr obrany a brigádní generál Ahmad Vahidi v pátek řekl, že Írán odehnal neidentifikovaný letoun, který vstoupil do vzdušného prostoru země „nad teritoriálními vodami islámské republiky v Perském zálivu.“

Vahidiho komentáře přišel poté, co Pentagon tvrdil, že dvě íránská vojenská letadla minulý týden střílela na americký bezpilotní letoun, který byl na běžné průzkumné misi nad Perským zálivem zhruba 16 námořních mil od íránského pobřeží.

Překlad článku Iran capable of defeating US in asymmetric war: Lawmaker
http://www.presstv.ir/detail/2012/11/12/271841/iran-can-beat-us-in-asymmetric-war/

1 Responses to Írán je schopen porazit USA v asymetrické válce

  1. Adolf Balík says:

    V tomto kontextu je zajímavá tahle analýza možností asymetrické námořní války o Hormuzskou úžinu:
    http://www.nwoo.org/view.php?nazevclanku=geopolitika-hormuzske-uziny-mohlo-by-us-namornictvo-byt-iranem-v-perskem-zalivu-porazeno&cisloclanku=2012010044

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat