Epic Fail Billa Gatese: Geneticky modifikované potraviny jsou neefektivní v boji proti světovému hladu

Přidejte se k facebookové stránce GMO? Děkuji, nechci


Bill Gates, akcionář Monsanta, tvrdil, že jsou geneticky modifikované organismy řešením světového hladu, říkají, že jsou skutečně potřebné k boji proti celosvětovému hladovění. Naneštěstí pro Gatese, který si v v roce 2010 koupil 500 000 akcií Monsanta, tým 900 vědců prokázal, že geneticky modifikované plodiny ve skutečnosti nejsou účinné v boji proti hladu na světě.

Ve skutečnosti tento tým zjistil, že semena Monsanta, která vedla k tisícům sebevražd zemědělců v důsledku nadměrných nákladů a selhání ve výnosech plodin, byla překonána tradičními „agroekologickými“ postupy farmaření.

Stop GMO

Financována Světovou bankou a OSN, byla založena organizace známá jako Mezinárodní panel pro hodnocení zemědělských technologií a vědy pro rozvoj (IAASTD). Skládá se z 900 vědců a výzkumníků, kteří se rozhodli zkoumat komplexní problém hladu ve světě. Zatímco problémem světového hladu může být dost složitý, jejich výsledky nejsou. Zcela jasně skupina zjistila, že geneticky modifikované plodiny nejsou smysluplným řešením problému. Jinými slovy expertní tým po pečlivé analýze a opakované studii ukázal, že tvrzení Billa Gatese jsou zcela nepřesná.

Nejhorší na tom je fakt, že Bill Gates si byl plně vědom těchto nálezů, když informoval veřejnost, že jsou geneticky modifikované plodiny řešením hladu. Stejné geneticky modifikované plodiny, které byly spojeny s poškozením orgánů, mutacemi hmyzu a řadu dalších problémů.

Zjištění IAASTD ohledně neúčinnosti geneticky modifikovaných plodin byla zveřejněna dne 15. dubna 2008. To bylo dlouho předtím, než Billa Gatese adresoval svá tvrzení veřejnosti koncem ledna tohoto roku. Ignoroval akcionář Monsanta tuto informaci, nebo že věří, že se 900 vědců mýlí?

Další velká výzkumná organizace, Sdružení uvědomělých vědců, se zabývala skutečnými výnosy geneticky modifikovaných plodin a zjistila, že modifikované plodiny neprodukují zvýšené výnosy v dlouhodobém horizontu – i přes nadměrné náklady a extrémní ohrožení zdraví a životního prostředí.

Nedostatek vědecké podpory pro geneticky modifikované plodin byl pro Sdružení tak šokující, že vše zdokumentovaly v roce 2009 ve zprávě nazvané „Selhání při výnosu.“

Geneticky modifikované plodiny jsou nejen neúčinné v boji proti hladu na světě, ale jsou i skutečnou hrozbou pro veřejné zdraví. I kdyby byly účinné při živení více jedinců, než tradiční zemědělské postupy, tak by je opravdu chtěli konzumovat?

Zdá se, že Bill Gates jedná v zájmu velkých korporací, když udržuje mýtus, že geneticky modifikované plodiny jsou odpovědí na hlad.

Překlad článku Sorry Gates: GMO Crops Proven to be Ineffective at Fighting World Hunger
http://naturalsociety.com/gmo-crops-proven-to-be-ineffective-at-fighting-world-hunger/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *