Bill Gates nakoupil 500 tisíc akcií Monsanta

Přidejte se k facebookové stránce GMO? Děkuji, nechci


Nadace Billa a Melindy Gatesových nakoupila 500 tisíc akcií Monsanta. Monsanto je největší světový výrobce geneticky modifikovaných potravin, které souvisí s mnoha zdravotními potížemi, jako je sterilita a kojenecká úmrtnost.

Monsanto and Bill Gates

AGRA Watch vydala tiskovou zprávu na toto téma:

Monsanto má už negativní dopady na zemědělství v afrických zemích. Například v jižní Africe v roce 2009 geneticky modifikovaná kukuřice od Monsanta nepřinesla úrodu a stovky zemědělců bylo zpustošeno. Podle Mariam Mayet, environmentální právničky a ředitelky Centra pro biologickou bezpečnost Africe v Johannesburgu, někteří zemědělci utrpěli až 80% neúrodu. Zatímco Monsanto kompenzovalo velké zemědělce, kterým přímo prodalo vadný výrobek, nic nedalo drobným zemědělcům, kterým rozdalo sáčky semen. „Hospodářská síla Gatese spolu s nezodpovědností Monsanta, tvoří nepříliš slibný výhled pro africké pěstitele,“ řekla Mayet.


Free Pub prosí o finanční podporu, abychom mohli i nadále pokračovat v překladech. Jak pomoci se dozvíte zde: http://www.freepub.comehere.cz/podporte-nas-2

Děkujeme


Agresivní patentová politika Monsanta také monopolizovala kontrolu nad semeny do té míry, že zakazuje farmářům kontrolu nad jejich vlastní sklizní a došlo to tak daleko, že žaluje farmáře až k bankrotu za „porušení patentu“. Monsanto bylo vyhlášeno společností roku v časopisu Forbes v roce 2009, i přes jeho historii zemědělského zneužívání. Monsanto také bylo obviněn z ukládání toxického odpadu v obytných oblastech, což způsobilo řadu závažných zdravotních poruch.

Překlad článku Bill Gates Foundation Buys 500,000 Shares of Monsanto
http://naturalsociety.com/bill-gates-foundation-buys-500000-shares-of-monsanto/


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Zajímáte-li se o problematiku zdraví, zdravé výživy apod., pak se přidejte k facebookové stránce Zdravie a zdravá výživa.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.


Registrací na této stránce a vyděláváním podpoříte náš web:
mLink.cz - časově cílené zpětné odkazy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *