Peru schválilo velkolepý desetiletý zákaz geneticky modifikovaných potravin

Přidejte se k facebookové stránce GMO? Děkuji, nechci


V aktu vzdoru proti přebujelé biotechnologické společnosti jako je Monsanto Peru oficiálně schválilo zákon zakazující geneticky modifikované suroviny ve státě na dobu 10 let. Kongres tak učinil i přesto, že dříve naopak tlačil legalizaci GMO. Anibal Huerta, prezident peruánské agrární komise řekl, že zákaz je potřeba, aby se předešlo „nebezpečí, které může nastat v důsledku použití biotechnologií“.

Peru Passes Monumental Ten-Year Ban on Genetically Modified Foods

Zatímco zákaz zastaví tok GMO potravin do země, nedávné testy prováděné peruánským sdružením spotřebitelů a uživatelů (ASPEC) zjistily, že 77% testovaných produktů v supermarketech obsahuje GMO kontaminanty. Geneticky modifikované složky jsou tak rozšířené mezi národy, že je velmi obtížné pro Peru a další země eliminovat produkty obsahující GMO.

„Je zde rostoucí konsenzus mezi spotřebiteli, chtějí bezpečné, místní a organické čerstvé potraviny a chtějí ochranu životního prostředí a přírody,“ napsal Walter Pengue z Univerzity v Buenos Aires v Argentině v nedávném prohlášení týkající se GMO v jižní Americe. „Země jižní Ameriky musí pokračovat v širším hodnocení jejich původní zemědělské politiky za použití zásady předběžní opatrnosti.“

Překlad článku Peru Passes Monumental Ten-Year Ban on Genetically Modified Foods
http://naturalsociety.com/peru-passes-monumental-ten-year-ban-on-genetically-modified-foods/


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Zajímáte-li se o problematiku zdraví, zdravé výživy apod., pak se přidejte k facebookové stránce Zdravie a zdravá výživa.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *