Cigaretový nedopalek v jednom litru vody zabije rybu během čtyř dnů

Přidejte se do naší facebookové skupiny Free Pub a pojďte s námi diskutovat :o) Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME


I přes mnoho zákazů kouření na veřejných místech mají tyto zákazy jen malý vliv na počet cigaretových nedopalků, které se válejí na ulicích. Okolo 19,3% lidí starších 18ti let v USA kouří cigarety, není pak divu, že cigaretové nedopalky tvoří jednu třetinu odpadu Ameriky. Nejen to, tvoří také 28% odpadu, který je po celém světě vyplavován na pláže.

Cigarette Butt

4,5 trilionů cigaretových nedopalků každý rok
Není pak překvapení, že města začala zvyšovat daně z cigaret, aby pokryla výdaje za tento odpad. San Francisco je město, které zvýšilo daň na 33 centů za krabičku, aby pokrylo roční výdaje v hodnotě 11 milionů dolarů za čištění odpadu z cigaret. Nejen, že platíme z našich kapes toto znečištění, ale trpí také každá žijící bytost v životním prostředí.

Samotné kouření způsobuje ročně úmrtí 5 milionů lidí a smutné je, že to nepostihuje jen kuřáky. Více než 7 000 jednotlivých složek cigaret, o kterých se ví, že jsou rakovinotvorné, je foukáno do vzduchu v alarmujících množstvích, způsobují masivní zdravotní problémy, které postihují celou populaci. Chemikálie také způsobují komplikace svou přítomností ve vodě, jedna studie zjistila, že jeden jediný cigaretový nedopalek v jednom litru vody zabije rybu během čtyř dnů. Navíc neviditelné plyny a částice zanechané kouřem z tabáku způsobují nemoce, zatímco se nedají rozpoznat.


Free Pub prosí o finanční podporu, abychom mohli i nadále pokračovat v překladech. Jak pomoci se dozvíte zde: http://www.freepub.comehere.cz/podporte-nas-2

Děkujeme


A to jen část skutečné ceny kouření. Co si mnozí kuřáci neuvědomují je to, že utrácí skoro 2 190 dolarů ročně, pokud kouří krabičku denně.

Tím, že přestanete kouřit zachráníte více životů a naši planetu, než si myslíte.

Překlad článku Cigarette Butt in Liter of Water Can Kill a Fish in Just Four Days
http://naturalsociety.com/cigarette-butt-water-kill-fish-four-days/

3 Responses to Cigaretový nedopalek v jednom litru vody zabije rybu během čtyř dnů

  1. Pan Ďulák says:

    Jsi přizdisráč a pravda ti moc pod frňák nejde.Hlavně, že Free Pub prosí o finanční podporu. Hovno nasrat rozmazat.

  2. Anpin says:

    Když ale přestaneme všichni kouřit, kdo uživí miliony pěstitelů tabáku a pracovníků továren na cigarety v rozvojových zemích?
    Nekuřáci jsou tak sobečtí…
    :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *