Americké drony budou mít zbraně

(Free Pub) Američtí policisté budou moci brzy používat bezpilotní letadla nejen pro dohled, ale i pro útočnou akci. Tyto letouny budou vybaveny gumovými projektily a slzným plynem.

„To jsou věci, které policie využívá den co den, a v některých situacích může být výhodné, aby byl tento typ systému na UAV (bezpilotní vzdušný prostředek),“ řekl policista Randy McDaniel,

Dron
Honeywell RQ-16A T-Hawk

Americká armáda a CIA používá bezpilotní letouny vyzbrojené zbraněmi proti militantům v zámoří celé roky. Vyhlídky na „lite“ verze těchto dronů nad Amerikou dělá starosti skupinám zajímajících se o lidská práva.

„Není jednoduše správné použít jakoukoliv zbraň, ať už smrtící, nebo ne, na dronu,“ řekla Catherine Crump, zástupce Amerického svazu pro občanské svobody (ACLU).

Vysvětlila mi, že důstojník ovládající dálkově drona prostě nemá stejné pochopení situace, jako kdyby byl přímo na místě.

„Důstojník na vzdáleném místě nemá stejnou úroveň přístupu,“ vysvětlila.

ACLU má také obavy z atmosféry všudypřítomného sledování, které může pohltit Ameriku, mimo jiné i za použití technologie dronů.

„Nepotřebujeme situaci, kdy Američané mají pocit, že je na nebi neviditelné oko,“ řekl Jay Stanley, senior analytik v ACLU.

Částečný překlad článku Drones over US to get weaponized – so far, non-lethally
http://rt.com/usa/news/us-domestic-drones-armed-090/


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Zajímáte-li se o problematiku zdraví, zdravé výživy apod., pak se přidejte k facebookové stránce Zdravie a zdravá výživa.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

1 Responses to Americké drony budou mít zbraně

  1. Pingback: Americké drony budú mať zbrane | Podstatné.sk

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich