Americké bezpilotní letouny zabily za 7 let 2 800 pákistánských civilistů

(Free Pub) Pákistánský obhájce lidských práv říká, že více než 2 800 z 3 000 lidí zabitých v posledních sedmi letech americkými bezpilotními letouny v Pákistánu byli civilisté.

Drone

Shahzad Akbar, ředitel Nadace pro základní práva v sobotu řekl, že pouze 170 lidí zabitých při leteckých útocích na severozápadě Pákistánu byli identifikováni jako bojovníci.

„To znamená, že více než 2 800 lidí byli civilisté, jejichž identita není známa a byli zabiti na základě podezření,“ dodal.

Americký prezident Barack Obama veřejně potvrdil poprvé na konci ledna, že bezpilotní letadla zasáhla cíle uvnitř Pákistánu.

Obama řekl, že „mnoho z těchto náletů bylo ve FATA“, zkratka pro Federálně spravované kmenové oblasti Pákistánu.

Pákistán tvrdí, že jsou nálety bezpilotních letounů kontraproduktivní.

„Jsme toho názoru, že je to protiprávní, kontraproduktivní a proto nepřijatelné,“ řekl 31. ledna mluvčí pákistánského ministerstva zahraničí Abdul Basit.

64 amerických raketových úderů bylo hlášeno v poloautonomním pákistánském kmenovém pásu v loňském roce.

Překlad článku US drones killed 2,800 civilians in Pakistan in 7 years
http://www.presstv.ir/detail/238615.html


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Zajímáte-li se o problematiku zdraví, zdravé výživy apod., pak se přidejte k facebookové stránce Zdravie a zdravá výživa.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *