Zaměstnanci Evropské unie v Bruselu demonstrovali proti snižování mezd

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

Zaměstnanci Evropské unie uspořádali demonstraci před jejím sídlem v Bruselu na protest proti navrhovanému snižování mezd.

Středeční protest se konal před dvoudenním setkáním vedoucích představitelů EU o rozpočtovém období 2014 až 2020 známé jako „víceletý finanční rámec“ (multi-annual financial framework – MFF).


Členské státy EU volají po snížení administrativních nákladů včetně mezd a důchodů. Říkají, že zaměstnanci EU nejsou osvobozeni od tvrdých úsporných opatření, které jsou ukládány napříč Evropou.

Nicméně demonstranti říkají, že opatření půjdou proti implementaci politik EU a nakonec zabrání jejímu správnému fungování.

Na začátku listopadu zhruba tisíc úředníků uspořádalo demonstraci v Bruselu na protest proti plánům EU snížit mzdy a personální obsazení.

Evropa je ponořená ve finanční krizi od roku 2008. Insolvence nyní ohrožuje těžce zadlužené země jako je Řecko, Španělsko a Portugalsko.

Zhoršující se dluhová krize přinutila vlády EU přijmout tvrdá úsporná opatření a tvrdé ekonomické reformy, které spustily sociální nepokoje a masivní protesty v mnoha zemích Evropy.

Překlad článku European Union workers in Brussels protest against planned wage cuts
http://www.presstv.ir/detail/2012/11/22/273912/eu-staff-hold-demo-against-wage-cuts/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

1 Responses to Zaměstnanci Evropské unie v Bruselu demonstrovali proti snižování mezd

  1. Béla says:

    Vážení sluhovia molocha zvaného Európska únia: kašleme na vaše nenaplnené ambície, pamätajte: sluha skončí spolu s jeho pánom.
    Visieť budú na jednom povraze !

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *