Ahmadínežád znovu vyzývá k novému světovému řádu

Íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád znovu potvrdil nutnost zásadních změn pro vytvoření nového světového řádu na základě spravedlnosti a lidskosti, říká, že éra kapitalismu dosáhla svého konce.

„Zásadní změna a vytvoření nového humánního řádu vyžaduje pevné odhodlání a voli a společné úsilí všech zemí. Každý z nás musí prosazovat odhodlání podílet se na procesu dosažení světového míru a nakonec i bezpečnosti a prosperity,“ řekl v projevu k summitu skupiny osmi rozvojových zemí (D8) ve čtvrtek v Pákistánu.


Dodal, že regionální země a národy by měly hrát vedoucí roli ve „vymezení a stanovení nového světového řádu v budoucnu“ díky své bohaté historii a kultuře a jedinečným zdrojům.

Zdůraznil, že uznání práv je považováno za „základní právo všech lidí“ v tomto novém globálním řádu s tím, že všechny lidské bytosti mohou mít svá legitimní a absolutní práva, aby si užili udržitelný mír, bezpečnost, prosperitu a pokrok.

Během posledních desetiletí jsme byli svědky vzniku složitého systému kolonialismu a nadvlády, která ovlivnila globální zdroje a vybírá si svou daň na nás všech, prohlásil Ahmadínežád.

Bývalé koloniální mocnosti, které byly mistry v otroctví, nyní přijaly novou tvář s různými hesly, aby drancovaly přírodní zdroje národů na základě útočení, podotkl.

Skupina D8 zahrnuje Írán, Turecko, Malajsii, Pákistán, Nigérii, Egypt, Bangladéš a Indonésii.

Částečný překlad článku Ahmadinejad once again calls for new world order
http://www.presstv.ir/detail/2012/11/23/274073/iran-renews-call-for-new-world-order/

1 Responses to Ahmadínežád znovu vyzývá k novému světovému řádu

  1. proud says:

    njn,neni nwo ,jako nwo…….proud

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *