Vitamín D vyvolává přirozenou imunitní odpověď proti tuberkulóze

Přidejte se do naší facebookové skupiny Free Pub a pojďte s námi diskutovat :o)


(NaturalNews) Nová stude publikovaná v časopisu Science Translational Medicine naznačuje, že není nutné se nechat očkovat proti tuberkulóze, pokud si udržujete vysokou hladinu vitamínu D. Výzkumníci zjistili, že přítomnost minimální adekvátní hladiny vitamínu D způsobuje to, že vlastní imunitní systém těla přirozeně vyvolá imunitní odpověď proti této nemoci, bez potřeby léků nebo chemických zásahů.

TBC

Mario Fabri, který nyní pracuje na dermatologickém oddělení Univerzity v Kolíně v Německu, zkoumal účinky vitamínu D na imunitu během svého působení na Kalifornské univerzitě v Los Angeles. Objevil, že vitamín D je rozhodující pro T-lymfocyty, které jsou první záchrannou proti útočící nemoci, protože produkují protein jménem interferon. A u interferonu se zjistilo, že přímo napadá bakterie tuberkulózy a brání jejímu zabydlení se.

„V průběhu staletí se vitamín D skutečně používá k léčbě tuberkulózy,“ řekl Fabri, odkazoval přitom na starou praxi dávání pacientů s tuberkulózou na místo se slunečním svitem, jako součást jejich léčby. „Naše zjištění naznačují, že zvýšení hladiny vitamínu D skrze doplňky může zlepšit imunitní odezvu na infekce, jako je např. tuberkulóza.“

Fabriho studie také zjistila, že vitamín D je nezbytný pro imunitní systém k produkci cathelicidinu – antimikrobiálního peptidu který, stejně jako interferony, poskytuje člověku a dalším savcům ochranu proti bakteriálním infekcím. Jinými slovy – vitamín D vybavuje tělo nástroji pro prevenci infekcí, bez potřeby léků na bázi antibiotik.

„V době, kdy vznikají rezistentní formy TBC je pochopení toho, jak zvýšit přirozenou imunitu vitamínem D, velmi užitečné,“ dodal Barry Bloom, spoluautor studie a bývalý děkan Harvardské školy veřejného zdraví.

A co je ještě lepší je to, že interferony nebojují jen proti tuberkulóze. O těchto látkách se ví, že vykazují imunitní odpověď na všechny druhy virů, bakterií, parazitů a dokonce i na nádorové buňky, což znamená, že pomáhají předejít mnoha dalším chorobám, včetně tuberkulózy.

Více se o vitamínu D dovíte na http://www.vitamindcouncil.org/

Překlad článku Vitamin D triggers natural immune response against tuberculosis, study finds
http://www.naturalnews.com/033989_vitamin_D_tuberculosis.html


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat