Velký hadronový urychlovač může zničit Zemi

Přidejte se do naší facebookové skupiny Free Pub a pojďte s námi diskutovat :o)


Velký hadronový urychlovač je plný nových překvapení, ne vždy těch příjemných. Nedávno bylo zjištěno, že i známý Nostradamus předpověděl v Evropě vznik „satanského oblouku zuřivosti“ (i když LHC má tvar kruhu či elipsy – p.p.) mající neblahé následky po celém světě. Co není zcela jasné je to, zda proroctví má co dočinění s urychlovačem.

Michel Nostradamus, který žil v 16. století, byl nejen lékař a astrolog, ale také člověk s rozsáhlými vědeckými poznatky. Až do teď nevíme, co byly některé jeho zdroje informací o budoucnosti. Říkalo se, že postavil „zrcadlo“, ve kterém viděl obrázky z budoucnosti. Možná, že to byl středověký stroj času.

Moderní tlumočníci jeho prací věří, že Nostradamova proroctví na rok 2010 je třeba hledat v čtyřverší X jeho X centuriích. Tam je také zmínka o nějakém „satanském oblouku, pokud je běsnění v Evropě“, který v listopadu roku 2010 může způsobit „hrozivé spálení“ poloviny zeměkoule. Jako výsledek se v roce 2011 objeví smrtící srážky, které všechno nakazí. Nebudou tu žádné rostliny, žádná zvířata a do roku 2016 všichni lidé zahynou.

Až do nedávné doby se věřilo, že se mluvilo o výstřelu balistické střely (Nostradamus, který nebyl obeznámen s realitou 21. století, mohl vidět trajektorii rakety jako „satanský oblouk“). V tomto případě radioaktivní srážky dávají smysl. Nicméně k významné události došlo 4. a 7. listopadu tohoto roku: testy urychlovače zaznamenaly první srážky iontů olova při velmi vysokých rychlostech.

„Účelem experimentů je získání kvark-gluonového plazmatu,“ říká Jurij Kharlov z Ústavu fyziky vysokých energií, známých jako CERN. „Plný rozklad hmoty na kvarky, gluony a bosony – to nikdy nebylo předtím pozorováno.“

Co může mít tento druh testování za následek? Koneckonců, pokud vesmír vznikl jako výsledek velkého třesku, může zde být také opačný proces. Pokud výzkumní pracovníci mohou „zrychlit“ částice zvyšováním energetické hladiny a teploty a zvyšují intenzitu jejich kolize, atd…pak je možné, že se Země promění v obří protonovou e-bombu, jejíž exploze by otřásla celou sluneční soustavou.

Přesto, i když výbuch této intenzity nenastane, potom by procesy způsobené urychlením částic způsobily strašné následky pro životní prostředí na naší planetě. Nicméně, i slabší verzi , kterou Nostradamus předpověděl, je možná: katastrofa zasáhne pouze polovinu zeměkoule. Možná, že oceán bude schopen ochránit Ameriku a Austrálii, protože voda absorbuje teplo. Přesto toto vše závisí na intenzitě destruktivních procesů.

Bývalé sovětské médium Wolf Messing zmínil „nebezpečnou laboratoř v horách Evropy.“ Bohužel význam těchto proroctví zůstal nejasný až do nedávné doby. Mezitím někteří výzkumníci vážně mluví o různých přírodních katastrofách a abnormálním počasí, které se stanou častějšími, můžou být „vedlejším efektem“ urychlovače.

Nicméně většina vědců nereaguje na všechny tyto obavy, správně věřící, že ti, kteří je vyjádřili, byli jednoduše špatní studenti a neučili se správně jejich fyziku. Z jejich pohledu zde není žádné potenciální nebezpečí, protože na vytvoření „černé díry“ musíte mít nejsilnější gravitační stlačení vytvořené obrovskou masou hmoty. Urychlovač toho není schopen.

Obecně platí, že experimenty s LHC nejsou něco nového pro lidstvo. Urychlovače částic byly použité ve výzkumných laboratořích od poloviny dvacátého století a u žádného nebylo pozorováno něco škodlivého. Kromě toho, nehody a poruchy v těchto zařízeních jsou extrémně vzácná a i jaderné elektrárny vybuchují častěji.

Přesto, žádnému z předchůdců současného Large Hadron Collider se nepodařilo dosáhnout podobné míry při urychlování částic. Nicméně, tyto míry ještě nemůžeme měřit rychlostí světla. Ale jak jsme se připomenuli, podle Einsteinovy rovnice (E = mc2) pro přeměnu hmoty na energii, což znamená, že kdyby naše planeta explodovala, její hodnota by musela být zdvojnásobena. Při nižších rychlostech se nic takového nemůže stát.

Předpoklady o tom, že urychlovač by mohl ovlivnit klima planety jsou obecně neopodstatněné. Co by mohl tento přístroj dělat? Vypouštět velké množství tepla do atmosféry? Ale i když se to stane (přesto, urychlovač má velmi spolehlivou ochranu), toto množství tepelné energie, by nebylo větší, než je objem tepla vypuštěný během erupce. Jak víme, ovlivňují klima jen lokálně, tj. pouze v těch oblastech, kde se nacházejí.

Ale také bychom se neměli obávat, že červené horkého plazma by uniklo na území Evropy. Dokonce i když se to stane, jeho množství je tak malé, že nestačí ani shořet les kolem obřího urychlovače.

Pokud jde o proroctví o Nostradama, jak víme, všechna spojení s konkrétními daty jsou velmi pochybná. Datování událostí v jeho proroctvích lze dohledat podle mírně upraveného hebrejského kalendáře, který se datuje od stvoření světa (v tomto případě Nostradamus, z nějakého důvodu, přesunul datum o dalších 1000 let zpět). Neexistuje žádný systém, který by přesně porovnal data z těchto dvou velmi odlišných systémů chronologie.

Je velmi dobře možné, že všechny tyto hrůzy předpověděné Nostradamem nemají nic společného s naší dobou.
S největší pravděpodobností bychom se urychlovače neměli bát.

Irina Shlionskaya
Anton Evseev

Překlad článku Large Hadron Collider to destroy Earth
http://english.pravda.ru/science/tech/24-11-2010/115908-large_hadron_collider-0/

pošli na vybrali.sme.sk

TopČlánky

3 Responses to Velký hadronový urychlovač může zničit Zemi

  1. Pingback: Ruská Pravda: Velký hadronový urychlovač může zničit Zemi « Alternatívny OSUD.biz

  2. Pingback: Alternatívny osud – ten náš » Ruská Pravda: Velký hadronový urychlovač může zničit Zemi

    • Keporkakw says:

      Nestačí si jenom přečíst nadpis. Je pořeba dočíst do konce a zamyslet se nad tím. Ten článek převzatý z ruské Pravdy neříká naprosto nic. Dvě novinářky, které o fyzice neví nic, sem připletou Nostradama a jakéhosi ruského jasnovidce a píšou bláboly bez jakýchkoliv podkladů či důkazů a nakonec se vlastně popřou. Ta pohádka O Červené Karkulce je lepší! :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *