Jak funkční aminokyseliny zlepšují zdraví a ochraňují před obezitou

Rozšiřujte tento článek po světě. Přeposílejte a umísťujte jej na Facebook. Děkujeme!

(Free Pub) Mnoho jídel obsahuje řadu podstatných neesenciálních aminokyselin, která hrají kritickou roli v metabolismu živin, budování svalové tkáně a chrání tělo proti nemocem. A nový výzkum ukázal ještě více o tom, jak důležité funkční aminokyseliny zlepšují růst a rozvoj, zvyšují reprodukční funkci a udržují optimální zdraví.

Dr. Guoyao Wu, zvířecí odborník na výživu a vedoucí pracovník oddělení Univerzity Texas A&M zvířecích věd, nedávno zveřejnil studii v časopise Americká Společnost pro Výživu o tom, jak vědci potřebují aktivnější přístup ve studování funkčních aminokyselin. Wu vysvětluje ve své studii, jak aminokyseliny regulují klíčové metabolické dráhy v tak důležitých cestách, které by ve spojení s nimi mohly výrazně zlepšit celkový zdravotní stav jak u zvířat, tak u lidí.

Protože většina výzkumu aminokyselin byla zaměřena primárně na ty esenciální — tedy typ, který tělo přirozeně neprodukuje a musí být doplněn ve stravě — Wu říká, že větší pozornost potřebují neesenciální aminokyseliny.

Název neesenciální neznamená, že tyto aminokyseliny nejsou nezbytné pro zdraví člověka, ale spíše že se přirozeně tvoří v těle. Ale pokud biochemické podmínky v těle nechají tyto neesenciální aminokyseliny chybět, pak se u osoby mohou rozvinout vážná onemocnění.

Podle dřívějších výzkumů, které prováděl Wu, arginin, typ aminokyseliny, zlepšuje růst a vývoj embrya zvířat. Také pomáhá proti obezitě, což znamená, že hraje hodnotnou roli v boji proti pandemii obezity v USA. Aminokyseliny také pomáhají prodloužit životnost a slouží k prevenci kardiovaskulárních onemocnění a zlepšují antioxidační funkci.

Jonathan Benson, 26. listopadu 2010

Překlad článku How functional amino acids improve health and prevent obesity
http://www.naturalnews.com/030525_amino_acids_obesity.html

1 Responses to Jak funkční aminokyseliny zlepšují zdraví a ochraňují před obezitou

  1. Dušan Olle says:

    Invalid si nenavyberá, čo bude jesť, rozhoduje cena (krajina pôvodu). Insomniu som nadobudol už v r. 1969 ako následok psychického preťažovania. 20 som žil ako-tak ako zdravý človek. Rozvodové okolnosti, zlé životné podmienky prispeli k obnoveniu nespavosti. Istá psychiatrička proti mojej vôli to chcela liečiť Tritticom a Calmabenom (podľa príbalu sa nesmú kombinovať), samozrajme, neúspešne. Druhý lekár namiesto Calmabenu predpísal Prothazin. Po 1,5 dnovom bezvedomí som sa prebral s krvavým zápästím, poškodeniami na ľavej nohe -zrejme som ležal na ľavej strane tela a tie miesta neboli prekrvené, hromadili sa tam jedovaté metabolidy najmä promethazinu. Diagnóza popálenina bola nesprávna, moje upozorňovanie, že sa potím a cítim ako v horúčke, lekári ignorovali (v tom čase však sami lekári -primár oddelela, kde mi robili dve amputácie- vedeli, že neide o popáleninu. 4 roky bez možnosti jazdiť na bicykli, pešie túry takmer žiadne, 5×50 mg tramazolímu denne, protizápalové lieky už nezaberajú (+ reuma z detstva). Desiatky listov Ministerstvu zdravotníctva a iným bez výsledku – oni sú asi platení za vysvetľovanie, „čo sa urobiť nedá“. Tak vyzerá svet, v ktorom žijeme. Zničiť pacienta, no potom po základnej lekárskej pomoci ho vydať napospas osudu (JUDr. Z. Zvolenská podpísala druhú ničneriešiacu odpoveď, keď bola generálnou riaditeľkou VšZP).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *