Vědci úspěšně hacknuli mozek, aby vám ukradli soukromé myšlenky

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found

(Free Pub) Zní to jako něco z filmu „Johnny Mnemonic“, ale vědcům se úspěšně podařilo „nabourat“ do mozku zařízením, které je snadno dostupné na volném trhu.

Výzkumníci z University of California a University of Oxford v Ženevě přišli na způsob, jak získat citlivé informace z hlavy člověka, jako je PIN kód a bankovní informace.

Vědci vzali Emotiv Brain-Computer Interface – zařízení, které stojí kolem 299 dolarů a uživatelům umožňuje komunikovat s jejich počítačem pomocí myšlení.

Vědci pak posadili subjekty před obrazovkou počítače a ukázali jim obrázky bank, lidí a PIN kódů. Oni pak sledovali naměřené hodnoty mozku, konkrétně signál P300.

P300 signál je typicky vysílaný, když člověk rozpozná něco smysluplného, ​někoho nebo něco, s čím interaguje pravidelně.

Vědci zjistili, že by mohli snížit náhodnost obrazů o 15 až 40 procent, což jim dává větší šanci uhodnout správnou odpověď.

Dalším zajímavým aspektem experimentu je,že by P300 signál mohl sloužit k detekci lži.

Vědci uvádějí, že „lze P300 použít jako diskriminační funkci ke zjištění, zda je či není relevantní informace uložená v paměti člověka. Vzhledem k P300 je slibné využití při výslechu.“

Nicméně vědci tvrdí, že tento způsob detekce lži je „náchylný ke specifickým protiopatřením,“ ale není jich tolik jako u tradičního detektoru lži.

Překlad článku Scientists Successfully ‘Hack’ Brain To Obtain Private Data
http://seattle.cbslocal.com/2012/08/25/scientists-successfully-hack-brain-to-obtain-private-data/

[ hana-code-insert ] 'flattr' is not found


Free Pub najdete i na Facebooku, stačí se stát fanouškem facebookové skupiny Free Pub.

Chcete-li být denně informováni odkazy na téma survival, soběstačnost, jak přežít ekonomickou krizi či jaderný útok, apod., přidejte se k FB stránce PŘEŽIJEME.

Chcete se být ochráněni před manipulací a propagandou? Chcete odhalovat lži? Pak se přidejte k naší facebookové stránce Lži, podvody, propaganda.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *